Vadi Doğa Spoları Kulübü'ne 80 üye doğasever, Van'ın Çatak ilçesi ile Siirt'in Pervari ilçesi sınırları arasında bulunan Masiro Kanyonu'nda yürüyüş yaptı.

Yaban Kedisi İlk Kez o ilçede Görüntülendi Yaban Kedisi İlk Kez o ilçede Görüntülendi

Kulübün düzenlediği etkinlik kapsamında bir araya gelen doğaseverler, kanyonun bulunduğu bölgede doğa ile içiçe zaman geçirdiler.

Dik kayalar arasındaki parkurda yürüyüş yapan doğaseverler, bölgenin güzelliklerini fotoğrafladı, derede yüzerek serinledi.

Kulüp Başkanı Ömer Demez, düzenledikleri etkinlikler kapsamında bölgenin güzelliklerini tanıtmaya  çalıştıklarını söyledi.

Masiro Kanyonu'nun çok özel bir yer olduğunu dile getiren Demez, "Bugün 80 kişilik ekiple kanyona geldik. Etkinliğe katılan arkadaşlarımız kanyonda gezdi. Burası, herkesin gelip görmesi gereken doğa harikası bir yer." dedi. AA-20230904-32071865-32071858-DOGASEVERLER_MASIRO_KANYONUNDA_YURUYUS_YAPTI

Doğasever Emrah Ayiş de dinlenebilmek için bölgenin iyi bir tercih olduğunu belirterek, "Burası, Türkiye'nin en uzun kanyonlarından biri. Son günlerde yağan yağmurlardan dolayı suyun rengi biraz bulanıklaşsa da serinlemek için çok güzel. Doğa ile içiçe zaman geçirmek isteyenler burayı tercih edebilir." diye konuştu. camas39ta-ulasim-konforu-artiyor