Kasım Keklik/Vanolay

 E-devlet su aboneliği başvurusu nasıl yapılır? E-devlet su aboneliği kaç günde açılır? E-devlet üzerinden elektrik aboneliği nasıl yapılır? Elektrik ve su aboneliği için ne gerekli? Kiracı abonelikleri nasıl alınır? Kiracı su aboneliği nasıl yapılır? su aboneliği  ilgili detaylar haberimizde….

e-DEVLET SU ABONELİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

- e-devlet adresi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından bulunduğunuz ilin su abonelik şirketinin adını yazın. - Yeni Abonelik Başvurusu sekmenizi tıklayın ve su aboneliği yapacağınız yerin adres bilgilerini doldurun.
Bu işlemin ardından sırasıyla; Başvuru Formu, Başvuru Onayı ve İşlem Sonucu aşamalarınınsonrasında e-Devlet üzerinden tek seferde abonelik başvurusunda bulunmuş olacaksınız.

e-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak istemeyen vatandaşlar bölgedeki Su ve Kanalizasyon İdaresi binalarına giderek yüz yüze başvuruda da bulunabilir.

E-DEVLET SU ABONELİĞİ KAÇ GÜNDE AÇILIR?

Ancak genel olarak abonelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra 1 ila 3 gün içerisinde su aboneliğiniz açılacaktır

Türkiyez Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırıları kınadı Türkiyez Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırıları kınadı

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRİK ABONELİĞİ NASIL YAPILIR?

E-Devlet Üzerinden Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır? E-devlet üzerinden elektrik aboneliği için ilk önce T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapın. Daha sonra bölgenin elektrik şirketinin ismini yazarak bireysel abonelik başvurusu bölümüne sonra yeni başvuru kısmına tıklayabilirsiniz.

ELEKTRİK VE SU ABONELİĞİ İÇİN NE GEREKLİ?

Abonelik başvurusu için; nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı, tapu belgesi ya da kira kontratı, ev sahibinden alınacak abonelik dilekçesi (kiracı için) ve bina tesisat numarası gerekiyor. Abonelik başvurusunun yanı sıra aynı belgeler ile doğalgaz kullanım sözleşmesi de düzenleniyor.

KİRACI ABONELİKLERİ NASIL ALINIR?

Elektrik aboneliğini doğrudan görevli tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezlerine başvuruda bulunarak ya da internet üzerinden yapılabilir. Buna ilave olarak e-devlet üzerinden de iligli tedarik şirketinin sayfasına da yönlenilerek internet üzerinden kiracı elektrik aboneliği yapılabilir.

KİRACI SU ABONELİĞİ NASIL YAPILIR?

Kiracı ya da ev sahibi olarak taşındığınız yerde halihazırda bir su sayacı varsa su aboneliği üzerine alma işlemi için ilgili kuruma başvurabilirsiniz. Su aboneliğini üzerine almak için gereken evraklar şunlardan oluşuyor: T.C kimlik belgesi. Tapu veya kira sözleşmesi.