Sana'daki geçici hükümetin Esirlerle İlgili Ulusal Komitesi, daha önce çeşitli savaş cephelerinde Ensarullah tarafından esir alınan 112 kişinin tek taraflı serbest bırakıldığını açıkladı.

Filistinli doktor, yurt dışından gelen iş tekliflerine rağmen Gazze'de hizmet vermeyi seçti Filistinli doktor, yurt dışından gelen iş tekliflerine rağmen Gazze'de hizmet vermeyi seçti

Komite başkanı Abdulkadir El-Murtaza, bu girişimin Ensarullah hareketinin lideri Abdulmelik El-Husi'nin insani amaçlara dayalı talimatının ardından gerçekleştiğini kaydetti.

Murtaza, Sana hükümetinin sağlam ve sürekli konumunu ve her iki tarafça imzalanan tüm anlaşmaları, Birleşmiş Milletler ile mutabakata varılan düzenlemeler uyarınca, hiçbir önkoşul olmaksızın uygulamaya tam hazır olduğunu vurguladı.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, tek taraflı serbest bırakılmaları memnuniyetle karşıladı, bu girişimin "Stockholm Anlaşması" şemsiyesi altında müzakerelerin yeniden canlandırılması yönünde olumlu bir adım olduğunu vurguladı. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA