HÜDA PAR’dan Belediye Başkan adayı olmak isteyenler için aday adaylığı başvuru süreci devam ederken, Türkiye genelinde olduğu gibi Van’da da belediye başkan aday adaylıkları birer birer açıklanmaya başlandı.  Bu kapsamda Erciş Şehid Rıdvan Çevik Devlet Hastanesi İdari Ve Mali Hizmetler Müdürü Kazım Bilici, HÜDA PAR’dan Muradiye Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusu yaptı.

Vanlı kardeşler gözyaşları arasında toprağa verildi Vanlı kardeşler gözyaşları arasında toprağa verildi

HÜDA PAR Van İl Başkanlığına adaylık başvurusunda bulunan Bilici, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde kazanarak halka hizmet edeceklerini belirtti.

“İLÇEMİZİN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ İYİ BİLİYORUZ”

Başvuru sonrası yaptığı açıklamasına 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Bilici, “2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Muradiye Belediye Başkanlığı Adaylığı için bu gün HÜDA PAR İl Başkanlığımıza aday adaylığı başvurusunda bulunduk. Rabbim hayırlara vesile etsin. Malumunuz 2014 yılı yerel Seçimlerinde HÜDA PAR Muradiye Belediye Başkanlığı adaylığım olmuştu. Dolayısıyla Muradiye’mizin bir evladı olarak sorunları ve çözüm önerilerini iyi biliyoruz. Bu sorunlara ilişkin olarak kapsamlı çözümlerimiz bulunmaktadır. Liyakatli kadrolarla İlçemizin çok daha iyi yönetilebileceğine inanıyoruz. HÜDA PAR olarak ilçemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini iyi biliyoruz. Liyakatli kadrolarımızla ilçemizi en iyi şekilde yöneteceğimize olan inancım tam. Ben daha önce Muradiye Devlet Hastanesi, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ve en son Erciş Şehid Rıdvan Çevik Devlet Hastanesinde İdari Ve Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yaptım. Halk ile iç içe ve halkın sorunlarını bilen biriyim. Hizmet sürem içerisinde halkın da takdirini gördüğüme inanıyorum. Halkımıza daha iyi hizmet edebilmek adına bugün HÜDA PAR’da aday adaylığı başvurusunda bulundum. Rabbim hayırlı eylesin” dedi.

Bilici’ye teşekkür eden HÜDA PAR İl Başkanı Av. Rasim Sayğın da, “Kazım Bilici görev yaptığı yerler de halkımızın teveccühünü ve takdirini almış bir başkan aday adayımızdır. Kendisinin başvurusu bizleri memnun etmiştir. İnşallah kapsamlı değerlendirmelerimiz ve genel merkezimizin onayı ile en hayırlı olan adayımızı halkımızın takdirine sunacağız. Hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR'a adaylık başvuruları 20 Ocak'a kadar devam edecek.

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik