Kudüs Tugayları: "Yoğun füze bombardımanıyla bombaladık" Kudüs Tugayları: "Yoğun füze bombardımanıyla bombaladık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAlmanya Başbakanı Scholz ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Türkiye'nin 40 adet Eurofighter savaş uçağı alacağına dair soruya dikkat çeken bir cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ''Almanya verir veya vermez, dünyada savaş uçaklarını üreten sadece Almanya mı? Birçok yerden bunların çalışmasını yaparız, temin ederiz. Şu anda İnsansız Savaş Uçakları konusunda Türkiye önemli bir noktaya gelmiştir." ifadelerini kullandı

ALMAN MUHABİRİN SORUSUNA CEVAP

''İsrail'in varoluş hakkını kabul ediyor musunuz? Çünkü Almanya'da bu devlet anlayışıdır. İsrail'e faşist bir ülke dediniz. Bununla ilgili gerekçeleriniz nedir? Hamas terör örgütünü nasıl barış örgütü olarak görüyorsunuz? İsrail'in soykırım yaptığını neye dayandırıyorsunuz. NATO ittifakı tarafından terör örgütü oalrak görülen bu örgütü nasıl bir kurtuluş örgütü olarak tanımlayabilirsiniz? Türk-Alman ilişkisini tehlikeye atıyor musunuz? NATO içindeki işbirliğini tehlikeye atıyor musunuz?  Türkiye savunma sanayyi için 40 adet Eurofighter savaş uçağı talep ediyor. Almanya bunu kabul edecek midir?'' sorusuna Erdoğan şöyle cevap verdi;

Öncelikle NATO'nun önde gelen ülkelerinden bir tanesi ilk beşin içerisinde yer alan bir ülkeyiz Türkiye olarak. Türkiye, NATO'da sıradan bir ülke değil. Şu anda NATO'nun içerisinde düşüncesi, kanaati kimin ne olursa olsun. Rusya-Ukrayna arasında herkes kimin yanında yer alıyor, Ukrayna'nın. Türkiye olarak biz Ukrayna ile de görüşüyoruz Rusya'yla da. Ama 33 bin ton tahıl koridorundan bütün o tahılı Avrupa'ya, Afrika'ya götüren biz olduk.

BUNA DA TAVIR KOYUN

Şu anda diyorsunuz ki yüzlerce, bakın ben size yüzlerce demiyorum binlerce Filistinliyi şu anda İsrail öldürdü mü? Öldürdü. Hastaneleri yok etti mi? Etti. İbadethaneleri, Camii, Kilise vuruyor mu? Vuruyor. Ben bir Müslüman olarak bundan rahatsız oluyorum. Peki sen bir Hıristiyan olarak bundan rahatsız oluyor musun, buna tavır koyuyor musunuz? Buna da tavır koyun.