Karıncalar evlere yiyecek bulmak için girer, yuvalarını genellikle evin dışına yapar ve koloniler halinde yaşarlar. Zaman zaman birçok kişi evini karıncalar bastığı için çözüm yolları aramak zorunda kalıyor. Çoğunlukla yaz aylarında evlere gelen karıncalar zararsız hayvanlar olsa da onlara zarar vermeden evden yok etmenin yollarını kullanabilirsiniz. Elma sirkesi, karanfil ve portakal gibi doğal malzemelerden hazırlayacağınız liste ile evdeki karıncalardan kurtulmanız mümkün!  Doğal yöntemlerle evdeki karıncaları yok etmenin yöntemlerini bugünkü haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Bu doğal yöntemleri uygulayarak kısa sürede karıncaları evinizden gönderebilirsiniz. 

Yerel seçimler için istifa süreci yarın bitecek Yerel seçimler için istifa süreci yarın bitecek

Evdeki karıncalar nasıl yok edilir

Karıncalar, nane kokusunu sevmezler ve izlerini içeren bölgelerden uzak dururlar.  10 damla nane uçucu yağı ve bir bardak su karışımı hazırlayın. Karıncaları bulduğunuz her yere serpin. Bunu günde iki kez tekrarlayın. Sıvı karışım yerine kurutulmuş nane serpebilirsiniz.

En etkili karınca ilacı

Karıncalar beyaz sirkenin kokusunu taşıyamaz. Eşit miktarda su ve beyaz sirke bir karışım hazırlayın. Bir kaç damla esansiyel yağ ekleyin ve iyice çalkalayın. Bu karınca kovucu karışımı saklayın ve karıncaların girdiği noktalara serpin. Bunu günde bir kez tekrarlayın. 

TARÇIN VE KARANFİL YÖNTEMİYLE KARINCALARI YOK ETME

Tarçın ve karanfilleri evin girişine ve karıncaların girebileceğini düşündüğünüz bölgelere koyun. Tarçın genellikle etkili bir karınca kovucu yöntemidir. Daha etkili sonuçlar için, tarçın tozuna biraz uçucu yağ ekleyebilir, böylece karıncaları uzak tutarak daha güçlü bir karınca kovucu elde etmiş olursunuz.

TUZ YÖNTEMİYLE KARINCALARI YOK ETME

Karıncaların evin içine girdiği köşelere tuz serpmek karıncaları uzak tutmaya yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey, suyu kaynatmak ve çözülünceye kadar karıştırmak için büyük miktarda tuz eklemek. Bir sprey şişesine dökün ve karıncaların girmeye eğilimli olduğunu düşündüğünüz yerlere püskürtün.

Kaynak: Haber Merkezi