Gazze'ye olan hava yardımlarının artırılması çağrısı yapılıyor Gazze'ye olan hava yardımlarının artırılması çağrısı yapılıyor

İşgal rejimi, Gazze Şeridi'nde 100 gündür acımasızca sivillere yönelik soykırım ve katliam yapıyor. Bölgede devam eden bombardımanda her geçen saat can kaybı artarken, çok sayıda çocuk ve kadın işgal rejimi tarafından katlediliyor.

Bölgede 7 Ekim'de başlayan saldırılara en büyük desteği işgalci ABD verirken, hem işgal rejimi hem de işgalci ABD dünyanın dört bir yanından büyük tepki topluyor.

ABD'nin silah ve maddi desteğiyle Gazze Şeridi'nin her köşesinde katliam yapan işgal rejiminin sözde yetkilileri, yaptıkları her açıklamada bu saldırıların durmayacağını belirtiyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, bugün yaptığı açıklamada, işgal rejiminin son 24 saatte 125 Filistinliyi şehid ettiğini, 265 Filistinliyi ise yaraladığını duyurdu.

Kudra, saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana şehid edilenlerin sayısının 23 bin 968'e, yaralı sayısının ise 60 bin 582'ye yükseldiğini açıklarken, şehid olanların yüzde 70'inin çocuk ve kadınlardan oluştuğunu söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi