Hakkari'de 3 düzensiz göçmen yakalandı Hakkari'de 3 düzensiz göçmen yakalandı

23-24 Aralık 2023'te ÖSYM tarafından gerçekleştirilen yazılı sınavda başarılı olan adaylar arasından 1000 hâkim ve savcı yardımcısı alımına dair mülakat sonuçları açıklandı.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Yargı hizmetlerinin vatandaşlarımıza daha etkili ve verimli bir şekilde sunulması için hayata geçirdiğimiz Hâkim ve Savcı Yardımcılığı müessesesi kapsamında, 23-24 Aralık 2023 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen yazılı sınavda başarılı olan adaylar arasından 1000 hâkim ve savcı yardımcısı alımına dair mülakat sonuçları açıklandı.

Hâkim ve savcılarımızın kürsüye daha donanımlı ve güçlü bir şekilde hazırlanmalarını sağlayacak yeni sistemimizin ilk hâkim ve savcı yardımcılarını tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Hâkim ve savcı yardımcılarımız, mesleğe kabul öncesinde Adalet Akademisinde 1 yıl eğitim alacak ve usta çırak ilişkisi içinde 2 yıl tecrübeli hâkim ve savcılarımızın yanında görev yapacak.

Hâkim ve savcı yardımcılarımız, bir yandan daha etkin bir mesleğe hazırlık dönemi geçirirken diğer yandan da hâkim ve savcılarımıza yargısal faaliyetlerde yardımcı olacak.

Uygulamadaki güncel vakalardan beslenen bir eğitim süreci geçirecek olan hâkim ve savcı yardımcılarımız, adliyelerdeki süreçlere doğrudan katkıda bulunacak. Hayırlı olsun."

Kaynak: İLKHA