Saldırı sabah saatlerinde oldu. Koyun sürüsü kurtların pususuyla karşı karşıya geldi. Olayın ardından çoban köpeklerinin müdahalesiyle kurtlarla köpekler arasında şiddetli bir mücadele başladı.

Koyunlar, kurt saldırısının etkisiyle korkuya kapılarak tepelik alandan aşağı doğru kaçmaya başladı. Ancak, bu panik anında birçok koyun birbirini ezerek telef oldu. Olay sonucu 300 koyun telef olurken yüzlercesi de yaralandı.

Kurt saldırısının ardından sürü sahibi olan göçer Abdullah Erden, yaşanan felaketin büyük bir zarara yol açtığını belirtti. Erden, koyunlarını otlatmak için her yıl ilkbaharda Aksu köyü yaylalarına getirdiğini ve bu yıl da aynı şekilde hareket ettiğini ifade etti. Erden:

"Sabah saatlerinde kurtlar sürüye pusuda bekliyordu. Köpeklerim, kurtları fark edince kurtlarla köpekler arasında şiddetli bir mücadele başladı. Korkuya kapılan koyun sürüsü tepeden aşağı hızla koşmaya başladı. Bizler de kurtların peşine düştük. Ancak, koyun sürüsünün iniş sırasında birbirini ezdiğini fark ettik."

ifadelerini kullandı.

Pancar üreticisine 728 milyon TL'lik avans ödemesi yapılacak Pancar üreticisine 728 milyon TL'lik avans ödemesi yapılacak

Erden, yaşanan olayın büyük bir zarara yol açtığını ve zararın 2 milyon TL'nin üzerinde olduğunu söyledi. Süt hayvanları olan koyunların büyük bölümünün telef olduğunu ve bazılarının da sakatlandığını ifade etti.

Yetkililerden zararının karşılanmasını talep etti.