VEDAŞ’tan yapılan açıklamada, 2 Temmuz salı günü (yarın) Hakkari’nin merkezi de dahil olmak üzere Çukurca, Şemdinli, Derecik ve Yüksekova ilçelerinde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.

Hakkari Gün Boyunca Karanlıklarda Kalacak! Hakkari Gün Boyunca Karanlıklarda Kalacak!

İşte elektrik kesintisinin yapılacağı yer ve saatler...
 

HAKKÂRİ MERKEZ
09.00 – 17.00 saatleri arasında; Bağlar Mahallesi Camii Caddesinde, Oğul, Kavaklı, Yoncalı, Çeltik Köyleri, Sedex Madencilik Ve Mahya Tepe Üs Bölgesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
09.00 – 18.00 saatleri arasında; Kolbaşı, Yuvalı, Armutdüzü, Şahince, Aktoprak, Rezan Köylerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

ÇUKURCA
09.00 – 17.00 saatleri arasında; Çığlı Köyü, Çığlı Karakolu,Hacı Hancer,Serbest,Karlısırt,Ve Tepeşin Üs Bölgelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır. 
ŞEMDİNLİ
09.00 – 17.00 saatleri arasında; Karaağaç Köyü tr de planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
DERECİK
09.00 – 17.00 saatleri arasında; Aralık, Toklu, Suçıktı, Serhatkale, Mordağ, Ortaklar, Örencik Köyleri ve Haratepe Üs Bölgesi İle Askeri Birliklerde  planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
YÜKSEKOVA
09.00 – 17.00 saatleri arasında; Yumrutaş Köyü tr 2 de planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik