İpekyolu Belediyesi, vatandaşların kar ve buzlanmadan minimum düzeyde etkilenmesini sağlamak amacıyla ilk andan itibaren çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Karla mücadele ekipleri, etkili bir çalışma yürütebilmek için seferber durumda. İlçe merkezindeki ana arterler, tali sokaklar ve kırsal mahallelerdeki yollarda kar küreme, tuzlama ve kaldırımlardaki biriken karları temizleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.ipekyolu karlamücadele (3)

Meteorolojiden Van’ın kuzey ilçeleri için üst üste uyarılar… Meteorolojiden Van’ın kuzey ilçeleri için üst üste uyarılar…

İpekyolu Belediyesi yetkilileri, karla mücadele ekiplerinin teyakkuz halinde olduğunu ve çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Zorunlu olmadıkça vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları ve ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmelerinin, çalışmaların daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve olası zararların önlenmesi açısından büyük önem taşıdığı vurgulandı.ipekyolu karlamücadele (1)ipekyolu karlamücadele (2)

Kaynak: BÜLTEN