İpekyolu'ndaki parklarda çim biçme, budama, ilaçlama ve donatıların bakım onarım çalışmaları sürüyor. İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, park ve yeşil alanlarda sürdürdüğü bakım onarım, peyzaj, çim biçme çalışmalarıyla parkları yaza hazırlama çalışmalarına devam ediyor.Ipekyolu Belediyesi Park Bakımı (3)

Parkları yaza hazırlamak için periyodik olarak çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapılan peyzaj çalışmaları ile parklara estetik görüntü kazandırıyor.Ipekyolu Belediyesi Park Bakımı (1)

Çim biçme çalışmaları ile parkları ailelerin kullanımına sunmak için yeşillendiren ekipler, ağaç ve çiçek dikim çalışmalarıyla yeşil alan miktarını artırıyor.Ipekyolu Belediyesi Park Bakımı (4)

Van’da engelli rampasına park eden araç sürücüsü tepki çekti! Van’da engelli rampasına park eden araç sürücüsü tepki çekti!

Öte yandan çiçek üretim serasında refüj ve parkları süsleyecek olan 45 bin adet kadife çiçeği tohumu yetiştirilerek ilçenin estetiğine kazandırılacak.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi