Van’ın Gazete Manşetleri-28 Mayıs 2024 Van’ın Gazete Manşetleri-28 Mayıs 2024

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden İran-Türkiye Ortak Ticaret Odası Başkanlığı Ekonomi Danışmanı Seyyed Mehran Hosseini, Parlemento Müşaviri Seyyid Kasımi ve beraberindeki iş insanları, Van TSO Yönetim Kurulu ve Komite Başkanı ile bir araya geldi.

“TİCARETİMİZ İSTEDİĞİMİZ SEVİYEDE DEĞİL”

Görüşmede konuşan Van TSO Başkan Yardımcısı, Fevzi Çeliktaş, “İran ile çok iyi bir dostluğumuz ve komşuluk ilişkimiz var. Ancak, yüzyıllardır sıkıntısız bir şekilde devam eden komşuluğumuza rağmen ticaretimiz istediğimiz seviyede değil. Ticaretimizi geliştirmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bugünkü ziyaretinde buna vesile olacağını temenni ediyoruz.” dedi.Van Tso Iran Heyeti Görüşmesi

“HER İKİ ÜLKEDE YENİ YATIRIMLAR OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ”

İki ülke arasındaki ilişkilerde Van’ın önemli bir noktada olduğuna değinen Ekonomi Danışmanı Sn. Seyyed Mehran Hosseini de, “Ülkemiz ile Türkiye ilişkileri noktasında Van önemli bir yere sahip. Bizde bu önemin farkındayız. Sizin de belirtiğiniz gibi ekonomi ve ticaretimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bunun içinde geliş-gidişlerimizi artıracak ve her iki ülkede yeni yatırımlar olması için çaba göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi