Siyonist rejim sözde Başbakanlık Ofisi, Gazze’deki saldırılara ilişkin katil Netanyahu’nun kabine toplantısında yaptığı açıklamalarını yayınladı.

Farklı ülkelerden Gazze'ye hava yardımı Farklı ülkelerden Gazze'ye hava yardımı

Açıklamada, Biden yönetiminin siyonist rejime “silah, uluslararası kurumlar ve bölgeye güç gönderilmesi gibi konulardaki desteğini takdir ettiğini”  belirten Netanyahu, aralarında “anlaşmazlık olduğu ancak bunun üstesinden gelmeyi başardıklarını” kaydetti.

İşgalci katil Netanyahu, ABD ve uluslararası toplumla ilişkilerde herhangi bir desteğe ihtiyacı olmadığını vurgulayarak, “Hamas’ı ortadan kaldırmanın” da esas amaçları olduğunu aktardı.

“Şu ana kadar Hamas’ın 24 taburundan 17’sini imha ettiklerini”  iddia eden Netanyahu, “Geri kalan taburların çoğu (Gazze’nin) güney şeridi ve Refah’ta, onlarla ilgileneceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Her anlaşmayı kabul etmeyeceğiz”
Gazze’deki esirlerin serbest bırakılmasına dair çalışmalarının devam ettiğini belirten katil Netanyahu, “Güvenlik kabinesinde de vurguladığım gibi, (Hamas ile esir takasına ilişkin) her anlaşmayı hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Katil Netanyahu, Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nı (UNRWA) da hedef alarak, kurumun yerine başka yapıların getirilmesi sürecini başlatmanın zamanı geldiğini öne sürdü.

Kaynak: Doğruhaber