Üniversite kampüsünde yürüyüş yapan öğrenciler ve akademisyenler, ilahiyat fakültesi önünde Filistin'e yönelik saldırılara tepki gösterdi, pankartlar ve Filistin bayraklarıyla israili protesto etti.

Programı Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki öğrenci toplulukları koordinesinde düzenlenen yürüyüş programında, Gazze'nin gündemde tutulmasının önemine dikkat çekilerek boykotu devam ettirmenin faydaları dile getirildi.

Üniversite kampüsünde başlayan yürüyüş, İlahiyat fakültesi önüne kadar devam etti.

Yürüyüşün ardından program Kur'an-ı Kerim'in okunmasıyla ile devam etti. Kur'an tilavetinin ardından fakülte hocaları çeşitli konuşmalar yaparak yapılan yürüyüşün önemine vurgu yaptılar. Boykotu devam ettirmenin faydalarının dile getirildiği konuşmalarda, Filistin'in gündemden düşürülmemesi gerektiğinin altı çizildi.

Konuşmaların ardından Filistin'de şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dualar edildi. Gıyabi cenaze namazı sonrası, kampüste oturma eylemi yapıldı ve sloganlar atıldı.

Batman'da binlerce vatandaş, Refah saldırısını protesto etti Batman'da binlerce vatandaş, Refah saldırısını protesto etti

Kampüs içerisinde, geliri Filistin'e gönderilmek üzere Gazze yararına açılan kermese ilgi yoğun oldu. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA