Yaklaşık 8 buçuk aydır işgal rejiminin uyguladığı soykırım karşısında zor günler geçiren Gazze halkı için dünyanın dört bir yanında yapılan destek gösterileri devam ediyor.

İstanbul’da bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri, Gazze’ye destek olmak ve işgal rejimini tel'in etmek için bir araya geldi.

Yurdun girişinde bir araya gelen öğrenciler; ellerinde taşıdıkları Türkiye ve Filistin bayraklarının yanı sıra çeşitli dövizlerle işgal rejiminin aleyhine, Filistin halkının lehine sloganlar attı.

Mimar Sinan KYK Yurdu’nda kalan öğrencilerden Şevket Akyol’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında öğrenciler adına basın açıklamasını, Ercan İlhan okudu.

“Filistin’de her gün benzeri görülmemiş bir katliama tanık oluyoruz”

Gazze’de soykırımın başlamasından bu yana 8 buçuk ay geçtiğine değinen İlhan, “Bu süre zarfında terör şebekesi siyonist işgal rejimi, Gazze’de yürüttüğü soykırıma bir an olsun ara vermedi. Filistin’de her gün benzeri görülmemiş bir katliama tanık oluyoruz. Son sekiz ayda büyük çoğunluğu kadın ve çocukların oluşturduğu en az 40 bin mazlum Filistinli kardeşimiz, siyonist nazi işgalcileri tarafından katledildi. Yüz bine yakın savunmasız kardeşimiz ise yaralandı. Gazze’de yüzlerce cami, kilise, okul, hastane ve yüzbinlerce konut yerle bir edildi. Siyonist terör rejiminin, Gazze’de yürüttüğü bu vahşet sadece Filistinlileri hedef almıyor, bütün bir insanlığın vicdanını hedef alıyor. Dünyanın dört bir yanında insanlık vicdanı ayakta ve siyonist işgal rejiminin yok oluşunu haykırıyor. Bugün dini, dili, ırkı ne olursa olsun ehli vicdan olan herkes Filistin’in yanında ve siyonistlerin karşısında duruyor. Bugün insanlığın ortak talebi sistematik, kuşatıcı ve yok etmeyi amaçlayan, hiçbir ölçü ve kaideyi tanımayan, savaş suçu işlemeye devam eden siyonist işgale gerek kamuoyu vicdanında gerek Uluslararası Ceza Mahkemelerinde mahkûm edilmesinde birleşmiştir.” dedi.

“Özgür bir Filistin, özgür bir İslam coğrafyasının çimentosu olacaktır”

Filistin’de tarifi olmayan acılar ve insanlık dramları yaşandığına dikkat çeken İlhan, “Bu durumun en büyük sebebi işgal edilmiş olan Filistin’in işgalden kurtuluşu hakkında somut adımların atılmamasıdır. Bu basiretsizlik çözümsüzlüğü beraberinde getirmiştir. Başta ABD olmak üzere diğer emperyalist ülkeler, Filistin meselesinde hesapsız politika gütmektedir. Allah’ın lanetine uğramış Siyonistler, tüm dünya istikbarını arkasına alarak Filistin topraklarında kendi gayri meşru sözde bekası için gaddarca bir tutum sergilemektedir. Siyonist nazi işgalinin Filistin topraklarındaki gayri meşru varlığı sona erdirilmeden Filistin meselesi çözülmeyecektir ve Filistin meselesi çözülmeden İslam coğrafyasındaki sorunların çözüme kavuşması mümkün değildir. İslam coğrafyasında devam eden siyonist işgal rejimi ile birlikte ABD ve batılı güçlerin varlığı son bulmalıdır. Bölge halkları kendi sorunlarını çözebilecek olgunluktadır. Kendi sorunlarını kendi içinde çözen bir İslam alemi; Türk, Kürt, Fars ve Arap halkların en öncelikli hedefi olmalıdır. Bunun için de bir an evvel nehirden denize kadar Filistin özgür olmalıdır. Özgür bir Filistin, özgür bir İslam coğrafyasının çimentosu olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Tüm dünyayı köle olarak gören Hitler ile siyonist rejimin stratejileri ile hedefleri arasında hiçbir fark yoktur”

İlhan, “HAMAS’ın ateşkesi kabul etmesine rağmen, siyonist nazi işgali, tüm dünyanın gözlerinin içine baka baka adeta azgınlığın ve alçaklığın resmini sergileyerek, bir halkı yok etmenin yolunu tercih etmiştir. Siyonist rejimin bu tutumu Hitlerin tutumunu aratmayacak duruma gelmiştir. Bu durum sadece Gazze’yi değil, artık ABD’yi, Avrupa’yı ve siyonist canavarı besleyen herkesi korkutmalıdır. Tüm dünyayı köle olarak gören Hitler ile siyonist rejimin stratejileri ile hedefleri arasında hiçbir fark yoktur. Kendi ellerinizle beslediğiniz bu siyonist canavarın sizlere de musallat olması an meselesidir. Bu yüzden tüm vicdan sahibi ve akıl sahibi devletler bu canavarın başını ezmelidir. Siyonist İşgal rejimi an itibariyle Filistinli kardeşlerimizi sözde güvenli bölge olarak ilan ettiği Refah'a sıkıştırmış ve onları bütün dünyanın gözü önünde vahşice katletmeye devam etmektedir. İşgal rejimi bu katliamları kendisini dünyadaki hiçbir yapıya karşı hesap verme konumunda görmeden alçak ve şımarık bir şekilde yapmaktadır.” diye belirtti.

“Bir heyalel cihad sedasıyla ayağa kalkın”

İslam aleminde söz sahibi yöneticilere seslenen İlhan, “Katliamlarına hız kesmeden devam eden siyonist katillere ne zaman hesap soracaksınız? Onlara ne zaman dur diyeceksiniz? Cennet kılıçların gölgesi altındadır diyen Resul’ün ümmeti olduğunuzu ne zaman hatırlayacaksınız? Ayağa kalkın! Ayağa kalkın! Bir heyalel cihad sedasıyla ayağa kalkın! Siyonist işgal rejiminin, Gazze’deki Refah sınır kapısının işgaline karşı, tüm dünya ayakta ve insani koridorun açılmasına yönelik protestolar düzenlemektedirler. Kapılar derhal açılmalı ve Refah şehrine sıkıştırılmış mazlum Gazzeli kardeşlerimize insani yardımların ulaşması sağlanmalıdır. Bunun için başta Türkiye olmak üzere tüm vicdan sahibi devletleri sorumluluk almaya davet ediyoruz.” cümlelerini kullandı.

İnsanlık ölüyor: 13 yaşındaki Gazzeli çocuk açlıktan vefat etti İnsanlık ölüyor: 13 yaşındaki Gazzeli çocuk açlıktan vefat etti

“Gazze için her türlü çabayı gösteren diğer ülkelerin duyarlı öğrencilerini selamlıyoruz”

ABD başta olmak üzere tüm dünya ülkelerindeki üniversite öğrencilerinin siyonist işgal rejiminin soykırımının durdurulmasına yönelik protestolarını takdir ettiklerini belirten İlhan, “Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin siyonist işgal çetelerine karşı kutulu yürüyüşlerini ve çadır nöbetlerini destekliyoruz. Başta Türkiye’deki üniversite öğrencileri olmak üzere Gazze için her türlü çabayı gösteren diğer ülkelerin duyarlı öğrencilerini selamlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması Furkan Çakmak’ın okuduğu dua ile nihayete erdi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha