Van'da 27 Şubat 2024 Tarihinde Vefat Edenler! İşte Vefat Listesi… Van'da 27 Şubat 2024 Tarihinde Vefat Edenler! İşte Vefat Listesi…

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yapılan açıklamada  Van’da Pazartesi günü kar yağışı bekliyor. Van ve ilçelerinde sıcaklık -1 dereceye kadar düşecek. 21 Ocak Çarşamba gününe kadar yağışların etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin edilmektedir. Bugün (pazar) sabah saatlerinden itibaren Muş, Bitlis ve Van ilinin kuzey ilçelerinde; akşam saatlerinden itibaren Hakkari ve Van'ın güney ilçelerinde aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin edilmektedir.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenmektedir.
Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:
Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

DOĞU BÖLGELERDE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimlerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Sivas’ın doğu, Erzincan’ın güney ve batı, Elâzığ’ının kuzey ve doğu, Malatya, Diyarbakır ve Batman’ın kuzey ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Genellikle yağmur, 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin edilen kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını ile kar yağışı beklenen yerlerde ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek