Umut Kervanı Batman, 15 Ağustos tarihinde tespit ettiği ve bodrum katta çocuklarıyla eşyasız yaşayan üç kişilik Balta ailesine yardım çağrısında bulundu.

Batman şehir merkezinde bulunan üç katlı bir evin bodrum katında kiracı olarak yaşayan ve büyük bir mağduriyet yaşayan üç kişilik Balta ailesine, yapılan yardım çağrısı sonucu hayırseverlerin destekleriyle Umut Kervanı tarafından gıda, kırmızı et, nakdi yardım ve birçok ev eşyası sağlandı.

Otomobille kamyonet çarpıştı, 5 kişi yaralandı Otomobille kamyonet çarpıştı, 5 kişi yaralandı

Umut Kervanı Batman üyesi Rıdvan Üzümcü, yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunarak mağdur aileye yardım eden hayırseverlere teşekkür etti ve yardımların devam etmesini istedi.

"Allah hayırseverlerimizden memnun olsun"

Yaklaşık iki hafta önce belirledikleri mağdur aile için yardım talebinde bulunduklarını ifade eden Üzümcü, "Bu çağrımıza hayırseverlerimiz karşılık vererek yardımlarda bulundular. Mağdur ailemize televizyon, vitrin, koltuk takımı, halılar, gıda, kırmızı et, nakdi yardım ve buna benzer birçok ev eşyasını teslim ettik. Ailemiz kendilerine yapılan yardım dolayısıyla çok sevindiler ve onların sevinci bizleri de sevindirdi. Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Bu ve buna benzer ailelerimize yardımlarımız devam edecektir. Yardımlarımızın kesilmemesi için hayırseverlerin bizleri bu konuda yalnız bırakmaması gerekiyor ve yardımlarının devam etmesini bekliyoruz." dedi.

"Batman Umut Kervanı'na büyük teşekkür ederim"

Yardım eli uzatılan ve bunun aracı olan Umut Kervanı'na teşekkür eden mağdur Zozan Balta, şunları söyledi:

"İki hafta önce Umut Kervanı aracılığıyla yardım çağrısında bulunmuştuk. Batman Umut Kervanı bugün bize ev eşyası olan koltuk takımı, televizyon, halı, bebek karyolası, mutfak tüpü gibi birçok ev eşyasıyla beraber gıda, kırmızı et ve nakdi para yardımında bulundu. Bize destek olan, yardım elini uzatan ve buna vesile olan Batman Umut Kervanına çok teşekkür ediyorum. Allah işlerini rast getirsin inşallah." şeklinde konuştu. (İLKHA)