Uçak seferlerinin yetersizliği nedeniyle bilet bulmanın imkansız olduğu Van’da havalimanı kapanıyor iddiaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Van Ticaret Ve Sanayi Odası, Van Ferit Melen Havalimanı’nın tadilat nedeniyle kapalı kalacağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Van TSO Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde kamuoyunda sıklıkla gündeme gelen Van Ferit Melen Havalimanının tadilat nedeniyle kapalı kalacağı konusuna ilişkin Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler ve girişimler neticesinde;

Van Ferit Melen Havalimanında yapılacak imalat çalışmalarının Van ilinin aylık uçuş sayıları ile birlikte iklim koşulları dikkate alınarak en uygun zamanda ve ivedilikle tamamlanmasının planlandığı, şu an için belirlenmiş bir kapalılık söz konusu olmadığı bildirilmiştir.

Dolayısıyla Van ili turizm ve lojistik sektörünün kısa ve orta vadede bu süreçten etkilenmeyeceği iletilmiştir.

Van Ferit Melen Havalimanının imalat ve tadilat süreci odamız tarafından yakinen ve hassasiyetle takip edilmekte olup, konuya ilişkin gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir”

KAPANMA YOK AMA BİLET DE YOK!

Havalimanı kapanmasa da sefer sayılarındaki yetersizlik nedeniyle bilet bulmak imkansız. Vanlılar, 30-40 gün sonrasına bile uçak bileti bulamıyor.

Van’da Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı Van’da Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı

Muhabir: Kasım Keklik