Van’da tatil yapmak isteyen bir iş insanı, son zamanlarda birçok kişinin mağdur olduğu bir dolandırıcılık olayını yaşadı. Şehrin turistik potansiyelini fırsat bilen dolandırıcılar, sosyal medya ve çeşitli internet siteleri üzerinden sahte bungalov evlerinin tanıtımını yaparak, insanlara hayali tatil paketleri sattı. Van Köşk Köy Bungalov evleri adlı sosyal medya hesaplarıyla insanları tuzağına düşüren dolandırıcılar, inşaat işleriyle uğraşan Uğur K’yı 25 bin 300 TL dolandırdı.

Dolandırıcı, çeşitli sosyal medya platformlarında lüks ve konforlu bungalov evlerinin fotoğraflarını paylaşarak, tatilcileri cazip fiyatlarla ikna ediyor. Vatandaşlar da kendilerine sunulan bu cazip tekliflere inanarak rezervasyon yapıp ödemelerini gerçekleştiriyor. Ancak, tatil için Van’a geldiklerinde karşılarında bungalov evleri yerine boş bir araziyle karşılaşıyor.

Van Köşk Köy Bungalov evleri diye tatil planı yapan Mardinli mağdur Uğur K., “Tatil planı yaptık ama dolandırıldık. 25 bin 300 TL para kaptırdık. Savcılığa başvurdum. Ben dolandırıldım başkası dolandırılmasın” dedi.

İŞTE O KONUŞMALARDAN GÖRÜNTÜLER…

Van Köşk Köy Bungalov (1)Van Köşk Köy Bungalov (2)Van Köşk Köy Bungalov (3)Van Köşk Köy Bungalov (4)

VAN KÖŞK KÖY BUNGALOV EVLERİ GERÇEK Mİ?

Van’da tatil paketleri satmaya çalışan Van Köşk Köy Bungalov evleri isimli hesaplar daha önce de onlarca kişiyi dolandırmış ve benzer addaki birçok hesapları da kapanmıştı. Van’da “Van Köşk Köy Bungalov evleri” diye bir yer bulunmamaktadır. Tatil yapacak vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

İŞTE DOLANDIRICILIK YAPAN VAN KÖŞK KÖY BUNGALOV HESABI

Van Bölge Hastanesindeki asansörler onarıldı Van Bölge Hastanesindeki asansörler onarıldı

Köşk Köy Bungalov

Muhabir: Suat Tink