Resmi açılışı yarın yapılacak olan Van Mall AVM, onlarca ünlü markayla vatandaşların hizmetine açıldı.Van mall ayakkabı dünyası (2)

Saat 14.00 itibariyle kapılarını açan Van Mall AVM’de onlarca ünlü marka yer alıyor. AVM’de bulunan bazı işletmelerde yapılacak dekorasyon çalışmalarının ardından hizmet verecek.Van mall ayakkabı dünyası (1)

Uzun zamandır açılışa hazırlandıklarını belirten GLA Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Tahir Çelik, AVM’nin Türkiye’de ses getireceğini söyledi.GLA Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Tahir Çelik

Van'da 700 bin harita bastırıldı Van'da 700 bin harita bastırıldı

“BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

Açılışta konuşan GLA Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Tahir Çelik, “Yıllarca beklenen bir özlem bitti çok şükür. Gerçekten bizim için de zor bir açılış oldu. Yaklaşık bir yıldır bu açılış için hazırlık yapıyoruz. Doğunun Paris’i Van, gerçekten doğunun en güzel şehirlerinden birisi. Çok iyi alışveriş merkezlerini hak ediyor. İyi bir potansiyeli var, turizm çok yüksek. Böyle bir şehirde olmaktan mutluyuz. Şehrin en güzel yerinde en işlek caddesinde atıl duran bir binayı da ticari hayata dahil etmekten son derece mutluyuz. Van’da inanıyoruz ki bu AVM Türkiye’de ses getirecek bir AVM olacak. Ayakkabı Dünyası gibi markalarımızla özellikle spor konusunda çok iddialıyız. Eminim Van’daki hem açılışımız hem yaptığımız işler hem de böyle bir binanın ticari hayata kazandırılması herkesi mutlu edecek. Kiralama sürecimiz bitti, bütün mağazalarımızı kiraladık. Çoğu bugün itibariyle faaliyete giriyor, diğerlerinin de biraz dekorasyon eksiklikleri var. Onlar da hızlı bir şekilde bu yarışa katılacaklar. Toplamda bin kişiye yakın bir istihdamımız olacak. Markalar, Van’daki en büyük mağazalarını açıyor burada. Van’a ilk defa gelen markalar da var bunun yanında inşallah güzel bir işbirliği olacak. Milletimize hayırlı olsun.” dedi.Van mall ayakkabı dünyası (18)

Kapılarını açan AVM’ye Vanlıların ilgisi yoğundu.Van mall ayakkabı dünyası (17)

Kaynak: Vanolay - Suat Tink