Van’ın yıllardır hayalini kurduğu sahil yolu sonunda bitiyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, sahil yolunun bir ay içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, hummalı çalışmanın yürütüldüğü 12 kilometrelik Sahil Yolu ve bin 100 dönümlük rekreasyon alanında incelemelerde bulunarak, yolun 1 ay içerisinde hizmete açılacağı müjdesini verdi.

Vali Balcı, “Van’ımızın imarı, ihyası, inşası, Vanlı hemşehrilerimizin huzur ve esenliğine katkı sunmak için canla başla bütün arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Vanlıların en büyük hayallerinden olan Van Sahil Yolu projesinde bu çalışmalarımızdan biri. Yoldaki çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. İnşallah Sahil Yolumuzu 1 ay içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetin açacağız. Sahil Yolu Van Gölü’nün gerdanlığı olacak. 1100 dönümlük rekreasyon alanları, 12 kilometrelik sahil yolu, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Van’da soba zehirlenmelerine dikkat! Van’da soba zehirlenmelerine dikkat!

Eski Van Şehri de ayağa kaldırılıyor

Eski Van şehrinden devam eden çalışmalara da değinen Vali Balcı, “Sadece Sahil Yolu değil Eski Van Şehrini de ayağa kaldırma çalışmalarımız sürüyor. Eski Van Şehrini kültür, turizm ve ekonomi merkezi yaptığımızda, Sahil Yolunu da açtığımızda Van’ımız çok güzel, kıymetli bir alana kavuşacak. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink