Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere yardım yapan esnaflara teşekkür ziyaretleri gerçekleştiren Van Umut Kervanı yetkilileri, teşekkür belgesi vererek 2024 Ramazan ayı faaliyet raporunu iletti.Van Umut Kervanı Esnaf Teşekkür Belgesi (2)

Van OSB’de bir eğitim kampüsü olacak Van OSB’de bir eğitim kampüsü olacak

3 BİN AİLEYE UMUT OLDULAR

Hayırseverlerin aracılığıyla 3 bin aileye yardım ulaştırdıklarını belirten Van Umut Kervanı Derneği Başkanı Sedat Vatan, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da mağdur ailelerimize yönelik yardım kampanyalarımız devam etti. Ramazan ayı öncesinden itibaren esnaf kardeşlerimize ziyaretlerde bulunduk. Mağdur ailelerimize yardım edebilmek için kendilerinden destek istedik. Bu çağrımıza kulak veren esnaflarımız desteklerini esirgemedi. Esnaflarımızın bir kısmı ailelerimize nakdi yardımda bulunurken bir kısmı da gıda, giyim ve kırmızı et noktasında desteklerini sundular. Derneğimize kayıtlı olan ailelerin bazılarının evlerine hayırseverlerimizle giderek birebir yardım etmelerini sağladık. Bir kısım esnafımızdan da vekalet alarak yardımlarını ailelerimize ulaştırdık. Bazı ailelerimizi de derneğimize davet ederek yardımlarını teslim ettik. Esnaflarımızın sayesinde bu yıl 3 bin ailemize destekte bulunduk. Allah nasip ederse Kurban Bayramı’nda da esnaf ve hayırseverlerimizin desteğiyle mağdur ailelerimize kurban eti dağıtacağız. Bu konuda da tüm hayırseverlerimizden destek bekliyoruz.” dedi.sedat vatan (1)

GAZZE’DE HER GÜN 10 BİN KİŞİYE İFTAR 

Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Vatan, “Umut Kervanı olarak sadece yurt içinde değil başta Gazze olmak üzere dünyanın dört bir tarafında yardım çalışmalarımız devam ediyor. Umut Kervanı olarak Gazze’de 1 ay boyunca 8 ayrı noktada 10 bin kişilik iftar yemeği dağıttık.” şeklinde konuştu.Van Umut Kervanı Esnaf Teşekkür Belgesi (3)Van Umut Kervanı Esnaf Teşekkür Belgesi (1)

Kaynak: Vanolay - M. Ali Ortaç