Van Umut Kervanı İnsani Yardım Derneği, geleneksel hale getirdiği kurban kesim organizasyonu kapsamında kestirdiği kurbanlıkların etlerini yüzlerce muhtaç aileye ulaştıracak. Her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da bağışlanan kurbanlar sabahın erken saatlerinde kesilmeye başlandı.Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (13)

Hijyenik bir ortamda uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesilen kurbanlar, parçalanarak paketlendi. Üye ve gönüllünün gayretli çalışmalarıyla kesilen kurbanlar, daha önce tespit edilen fakir, dul, yetim ve mülteci ailelere birinci elden ulaştırılacak.Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (9)

Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (14)Konuyla ilgili açıklama yapan Van Umut Kervanı Derneği Başkanı Sedat Vatan, sözlerine Gazze ve diğer mazlum coğrafyalardaki Müslümanların bayramını kutlayarak başladı.Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (11)

Van'daki milyonluk bina satışa çıkarıldı! İşte fiyatı… Van'daki milyonluk bina satışa çıkarıldı! İşte fiyatı…

her sene gerçekleştirdikleri geleneklerini bu sene de sürdürdüklerini söyleyen Vatan, “Bu çalışmalar mazlum ve mağdur aileler yararına yapılan bir çalışmadır. Kurban Bayramına bir ay kala üye ve gönüllülerimizle bu yardım çalışmalarının ön hazırlığını yapıyoruz. Bir toplantı gerçekleştirdikten sonra yapılacak işlere göre gönüllü arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz. Hayırseverlerimizle diyaloğa geçerek mağdur ailelerimize yönelik yardımda bulunmalarını istedik. Onlar da kurbanlarını bize bağışlayarak mazlum ve mağdur ailelere dağıtmamızı istediler. Biz de onların vekâletlerini alarak inşallah burada kesilen kurban etlerini derneğimize kayıtlı ailelerimize dağıtacağız.” dedi.Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 Sedat Vatan(3)

“BİN AİLEYE KURBAN ETİ DAĞITMAYI HEDEFLİYORUZ”

Hayırseverlerin aracılığıyla kesilen kurban etlerini bin aileye ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Vatan, “Kesim alanında yapılacak işler bölümlendirilmiş, bir kısım gönüllü ve üyelerimiz urban kesimini gerçekleştiriyor. Bir kısım gönüllülerimiz de bunların paketlenmesini, bir ekibimiz de dernekte mağdur ailelerimizi çağırarak paketlenmiş olan etleri verecek. Derneğimize kayıtlı olan ailelerimizi görevli arkadaşlar birebir arayarak derneğimize çağıracaklar. Yakın çevrede olanlar gelip dernekten etlerini alacaklar, uzak çevrede olanlar mağdur ailelerimize ise mobil ekiplerimizle kurban etlerini ulaştıracağız. Kurban eti dağıtımımız bayramın son gününe kadar devam edecek. Burada kesmiş olduğumuz kurbanlıkların dışında hayırseverler de bize kesmiş oldukları kurban etlerini getirecekler. Biz de inşallah onları burada paketleyerek ihtiyaç sahibi ailelerin hepsine teslim edeceğiz. derneğimize kayıtlı olan ailelerin tamamına kurban eti dağıtmayı düşünüyoruz. Şuan ilk hedefimiz bin aileye ulaşmak. Eğer bize gelen kurban etlerinin miktarı artarsa inşallah biz de bu sayıyı artırarak derneğimize kayıtlı bütün ailelere kurban eti dağıtmayı düşünüyoruz. Bize desteklerini sunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (15)Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (12)Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (7)Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (5) Van Umut Kervanı Kurban Kesimi 2024 (1)

Muhabir: Suat Tink