Van’da personel alımı kura sonuçları açıklandı: Tıkla öğren Van’da personel alımı kura sonuçları açıklandı: Tıkla öğren

Son dönemde açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) tarafından sunulan öğrenci kontenjanlarının yüzde 100 doluluk oranıyla tamamlandığı belirtildi. Toplamda 5 bin 734 öğrencinin üniversiteyi tercih ettiği kaydedildi.

Bu eğitim-öğretim yılında da Van YYÜ, 41 yıllık akademik geçmişi ve güçlü kurumsal yapısıyla öne çıkmayı sürdürüyor. YKS 2023 sonuçlarına göre, üniversitenin lisans programları yüzde 99.70, ön lisans programları ise yüzde 100 doluluk oranını yakaladı. 35 yaş ve üstü kadınlar için de özel bir kontenjanın ayrıldığı belirtildi.

Üniversitenin vizyonu "Bilimin Işığında Dünya Standartlarında Eğitim" olan Van YYÜ'nin Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, yüzde 100 doluluk oranına ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Öğrencilere odaklı bir eğitim yaklaşımı benimseyen Van YYÜ, genç ve yetenekli bir akademik kadro ile tam donanımlı fiziki imkanlar sağlıyor. Ayrıca, öğrenciler e-Devlet üzerinden ya da yüz yüze kayıt yaptırabilirken, kaliteli bir eğitim alacaklarına dair söz veriliyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, yüksek kalite standartlarına uygun eğitim fırsatları sunarak, geleceğin liderlerini yetiştiriyor ve onlara aile gibi bir ortamda üniversite deneyimi yaşatmayı hedefliyor.