Van'da akılalmaz olay: Uçuruma atlayan çok sayıda koyun telef oldu! Van'da akılalmaz olay: Uçuruma atlayan çok sayıda koyun telef oldu!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, girişimcilik ve inovasyon alanında önemli bir adım atarak, İnnovan Girişimcilik Merkezi'nin tanıtımını yapmak üzere akademisyenleri bir araya getirdi.
 
"İnnovan İnfoDay (İnnovan Tanıtım Günü)" adı verilen etkinlik, YYÜ'nün girişimcilik ekosistemini güçlendirme ve akademisyenlerin girişimcilik alanındaki çalışmalarını destekleme hedefleri doğrultusunda İnnovan Girişimcilik Merkezi'nde düzenlendi.
 
Akademik personele hitap eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, son yıllarda üniversitede geliştirilen projelerin arttığını vurgulayarak, tüm akademisyenleri bu başarılar için tebrik etti. Baydaş, Merkez’in üniversiteye girişimcilik ve projeler konusunda sağlayacağı katkıya değinerek, oluşturulan fiziki mekanın ve diğer olanakların akademisyenlerin katkı sunacağı fikirlerle beslenerek değer oluşturacağını belirtti.Innovan Girişim
 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Kına, merkezin faaliyetleri hakkında akademisyenlere bilgi verip, mentörlük süreçlerinde akademisyenler tarafından girişimci adaylarına sunulacak katkının önemini vurguladı.
 
Açılış konuşmasının ardından Merkezin, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında üniversiteye kazandırılmasını sağlayan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nı temsilen konuşan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Turizm ve Girişimcilik Politikaları Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay ise merkezin faaliyetlerine süreç içerisinde paydaş olarak katkı sunacaklarını belirtti.
 
Farklı disiplinlerden geniş katılımın sağlandığı etkinlikte, İnnovan Girişimcilik Merkezi'nin tanıtım sunumu, mentörlük programı, ön kuluçka programına kabul edilen girişim özetlerinin sunumu, soru-cevap oturumu ve merkez binasının tanıtımı gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi. Program, bir network etkinliği ile sona erdi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi