Van'da Yamaç Paraşütü Yarışması'nda Ödül Töreni Yapıldı Van'da Yamaç Paraşütü Yarışması'nda Ödül Töreni Yapıldı

Haber Merkezi

Aylık yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Van’a Vefa Platformu, VASKİ ile ilgili çok sert ifadelere yer verdi. Van’ın yaz boyunca su kesintileriyle başbaşa bırakıldığına dikkat çekilen açıklamada, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan’ın biran önce görevden alınması deklare edildi.

Kayyum atamalarıyla yönetilmeye çalışılan kurumların asli görevlerini yerine getirmediği belirtilen yazılı açıklamada, “Bu gün yapılan toplantıda adeta Van’ın kanayan yarasını bir tarafa bıraktık. Van’a ve Vanlı’ya yerine getirmediği görevleri nedeniyle bir hakaret olarak gördüğümüz VASKİ’nin işgüzarlığı görev liyakatsizliği ve yapılmayan hizmetleri konuşulmuştur. Uzun bir süredir kayyum atamalarıyla kah eş, dost, ahbap kah kayyumun il dışından çalışma arkadaşı kah da vasıfsız sadece üst şahıs tarafından otur kalktan başka hiçbir işe yaramayan şahıslarla yönetilmeye çalışılan bu kurum artık asıl görevlerinin hiçbirini yerine getirmemeye başlamıştır. Yaz boyunca memleketimize gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfus sayısı 2 milyona yaklaşan bir büyük şehri susuz bırakarak herhalde Türkiye’yi bırakın dünyada eşi benzeri olmayan bir olaya imza atmıştır ve bu problem halen devam etmektedir” denildi.

Basın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yine bu kurumun yeni vukuatı, susuz bırakılan vatandaşa her ay katlanarak çok yüksek faturaların oluşturulmasına şahitlik etmeye başladık. Ülke olarak vatandaşın alım gücünün bu kadar düştüğü dönemde memleketimizin dört tarafı boşa akan sularla doluyken Ülkemizde en ucuz suyunu Van’da belediye olarak biz vatandaşa veriyoruz söylemini beklerken ne yazık ki Vanlı vatandaş elektrik ve doğalgaz faturasından çok su parası ödemeye mahkûm edilmiştir. Bu güne kadar kurum bütçesini usulsüz ve hovarda bir şekilde kullanarak boşaltıp sonrasında bu patavatsızlığın faturasını vatandaşa kesmenin hiçbir şekilde mantıklı açıklaması olamaz. Van’a Vefa Platformu olarak muhatap kurumun ivedilikle başta sorumlu olduğu görevinin bilincinde olarak vatandaşın yaşadığı mağduriyetlerin acilen giderilmesi ve ayrıca bu kadar vukuatlı, bu kadar vasıfsız birinin halen bu kurumun başında olmasını hayretler içinde izliyoruz. Toplum tarafından istenmeyen bir kişi olarak ilan edilen bu amirin ivedilikle görevinden alınması ve yine acilen kurumun adeta bir çiftlik gibi yönetilmesine son verilip liyakatli, Van sevdalısı, Vanlıya hizmetkarlık yapabilecek işin ehli bir kadroyla zararın neresinden dönersek kardır sözüne istinaden yönetimin güncellenmesidir. Sonuç olarak başta Van’a Vefa Platformu olarak bizler ve Van kamuoyunda oluşan beklenti ilgili şahsın başta iktidar milletvekilleri olmak üzere kurumdan sorumlu mülkü amir tarafından artık vakit kaybetmeden görevinden alınmasıdır artık Van halkının bu şahsın vukuatlarından bir tanesini daha kaldırma sabrı kalmamıştır.”