Meteoroloji 14 Bölge Müdürlüğü; Bölge genelinde havanın çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Hakkari, Bitlis ve Muş çevrelerinde aralıklı hafif kar yağışlı olması tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin edilmektedir.

 Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir.Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI
Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İşsizlik rakamları açıklandı. İşsiz sayısı ne kadar? işte  Güncel rakamlar... İşsizlik rakamları açıklandı. İşsiz sayısı ne kadar? işte Güncel rakamlar...

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
 Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kaynak: Kasım Keklik - Van Olay