Kent ekonomisine büyük katkı sunacak Kapıköy Gümrük Kapısından transit geçişler Van TSO’nun girişimleriyle geçtiğimiz aylarda başlamıştı. İlk tırların geçişiyle birlikte resmiyet kazanan transit geçişler Van iş dünyasında büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Tır sayısının her geçen gün arttığı Kapıköy’de bir ilk daha gerçekleşti.

Van Transit Geçişler1 (2)Kente gelen Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’a konunun ehemmiyetini anlatan Van TSO Başkanı Necdet Takva’nın da talepleri arasında bulunan transit geçişlerin kalıcı hale getirilmesi konusunda sevindirici bir gelişme yaşandı.Van Transit Geçişler1 (11)

Vanlı eden iş insanı Ferit Durak, ithalat ürünleri kapsamında yer alan inşaat demirini ‘Transit Geçiş’le Van’a getirdi.

Van Kapıköy’de bir ilk olan bu gelişmeyi paylaşan Van TSO Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Faruk Altınal, “Bugüne kadar sınır ticaretine konu sebze ve meyve yüklü araçlar giriş yapıyordu. Bugünden itibaren Türkiye’ye girişi serbest olan tüm ürünler için transite açıldı ve ilk demir yüklü tır Kapıköy’den giriş yaptı. Bu bir başarı hikâyesidir. Bu şu demek oluyor artık Türkiye’nin herhangi bir gümrüğüne veya Avrupa’ya yük taşıyan tüm tırlar artık Kapıköy’den giriş yapabilir anlamına geliyor. Bu konuda emek veren Van TSO Başkanı Sayın Necdet Takva ve yönetimine teşekkür ederiz.” dedi.

Van'da kaybolan 14 yaşındaki çobandan haber alınamıyor! Van'da kaybolan 14 yaşındaki çobandan haber alınamıyor!
Muhabir: VanOlay-Kasım Keklik