Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) resmi web sitesinden yapılan açıklamada, 3 Kasım cuma (yarın) günü Van merkez ve ilçelerinde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu. Edremit, İpekyolu ve Tuşba dahil olmak üzere 11 ilçede elektrik kesintileri yaşanacak.

Van YYÜ'de 100 bin fidan dikiliyor Van YYÜ'de 100 bin fidan dikiliyor

İŞTE KESİNTİ YAPILACAK SAATLER VE YERLER…

İPEKYOLU

İpekyolu’nda 09.00-17.00 saatleri arasında; Yatıksırt-Dibekli-Ağzıkara-Çalımlı Karakoç-Arıtoprak-Ortanca-Erçek Gövelek-Yalınağaç-Beşçatak Baklatepe-Irgatlı-Aktaş-Kaymaklı Değirmenarkı-Çalımlı-Ağzıkara Yatıksırt-Yukarıgüneyce-Gövelek Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

EDREMİT

Edremit’te 09.00-17.00 saatleri arasında; Elmalık Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

TUŞBA

Tuşba’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Koçköy, Adıgüzel, Satıbey, Yemlice, Kasımoğlu, Kolsatan, Akçaören, Dilimli – Mahallelerinde,

09.00-12.00 saatleri arasında; Adıgüzel, Ağartı, Akçaören, Akçift, Alaköy, Aşıt, Atmaca, Ayanıs, Bağdaşan, Bardakçı, Çakırbey, Çolpan, Dağönü, Değirmenözü, Derebey, Dibekdüzü, Dilimli, Ermişler, Esenpınar, Gedikbulak, Göllü, Gülsünler, Güvençli, Halkalı, Hıdırköy, Kalecik, Karaağaç, Kasımoğlu, Koçköy, Kolsatan, Kumluca, Meydancık, Mollakasım, Ocaklı, Otluca, Özkaynak, Özyurt, Pirgarip, Sağlamtaş, Satıbey, Şahgeldi, Şemsibey, Tabanlı, Tevekli, Topaktaş, Yaylıyaka, Yemlice, Yeniköşk, Yeşilsu ve Yumrutepe Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

BAHÇESARAY

Bahçesaray’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Güneyyamaç , Yaşlıkavak Mahallesi Garip Sokakta planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

BAŞKALE

Başkale’de 09.00-17.00 saatleri arasında; Gedikbaşı-Düztepe-Yolmaçayır-Özor-Şantiyeleri-Güzledere Ve Bebleşin Karakollarında planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÇATAK

Çatak’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; Uzuntekne Mahallesi Yan Mezrada planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

MURADİYE

Muradiye’de 09.00-17.00 saatleri arasında; Fevzi Çakmak, Karaoğlan, Şehit Mehmet Bey Mahalleleri 521.Sokakta planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GEVAŞ

Gevaş’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; Andaç Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GÜRPINAR

Gürpınar’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Işıkpınar Köyü planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÖZALP

Özalp’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; Aşağı Ve Yukarı Mollahasan, Çamurlu-Eski Boyaldı-Sugeçer-Aşağı Ve Yukarı Ayazca-Morçiçek-Hazine Aşağı Yukarı Çavadarlık-Gültepe Bağrı Açık-Elaçamaz-Umut-Ve Buna Bağlı Mezralarda planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

SARAY

Saray’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Çaybağı Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

Kaynak: Vanolay - M. Ali Ortaç