Özel ve kamu bankalarına ait yetersiz şube sayısından dolayı yeterli düzeyde bankacılık hizmeti alamayan Van’da vatandaşları zorlayacak yeni bir karar alındı. İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, her gün yüzlerce kişiye hizmet veren Beşyol Şubesinin kapanacağı belirtildi.

Alınan bu karar sonrası banka müşterileri, yeterli hizmeti alamamaktan şikâyet etmeye başladı. Ayrıca şube çalışanlarının akıbetinin ne olacağına ilişkin bir bilgi alınamadı. İşsizlikle boğuşan Van’da banka şubesinin kapanmasıyla onlarca çalışan işsiz kalmakla burun buruna kalacak.iş-bankası

Van'da ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyatlar... Van'da ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyatlar...

VANLILAR CUMHURİYET CADDESİNE MAHKUM EDİLİYOR

Şubenin 16 Şubat’ta kapanarak Cumhuriyet Caddesinde bulunan merkez şubeye taşınacağı belirtildi. Kentin en işlek caddesinde yeterince kalabalık olan merkez şubenin alınan yeni kararla daha da kalabalık olacağı düşünülüyor.van-iş-bankası

Bankadan müşterilerine gönderilen mesajda;

“Sayın Müşterimiz, 16.02.2024 mesai bitimi itibariyle Beşyol/Van Şubemiz, Van Şubemiz ile birleştirilecektir. Müşteri numaranız değişmeyecek ancak hesap numaralarınız değişecektir. 19.02.2024 tarihinden itibaren yeni hesap numaralarınızı Van Şubemizden veya dijital bankacılık kanallarımızdan öğrenebilirsiniz.

Adres: Bahçıvan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No:82 İpekyolu Van Tel: 0432 215 07 91 Saygılarımızla.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink