Van'da göç tamamlandı, balıkçılar vira bismillah diyecek Van'da göç tamamlandı, balıkçılar vira bismillah diyecek

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire başkanlığına bağlı ekipler, kent genelinde seyyar satıcılık yapanlara ve kaldırım işgaline karşı denetimlerini sürdürüyor. Esnaf ve vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetleri değerlendiren zabıta ekipleri, seyyar satıcılar ve yaya yolunu işgal edenleri önce uyardı. Uyarılara aldırış etmeyenlerin ürünlerine ise el konuldu. 

Vanda Kaldırım Işgalleri (1)

50 zabıtadan oluşan kalabalık bir ekiple denetim yaptıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Cahit Turan, denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Vanda Kaldırım Işgalleri (2)

Zabıta Daire Başkanı Turan, “Koordinasyon halinde yaptığımız çalışmalarla halk sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan seyyar satıcılar ve kaldırım işgaline karşı denetim yaptık. Bu noktada halkımızdan gelen şikâyetleri değerlendiriyoruz. Ekiplerimiz 7/24 alandadırlar. Sadece kaldırım işgali ve seyyar satıcı değil her alanda denetimlerimiz devam edecek.” dedi.  

Vanda Kaldırım Işgalleri (3)Kent genelinde ana arterleri işgal ederek yaya ve araç trafiğini engelleyenler ile ilgili denetimler artarak sürecek.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi