Van'da yollar köstebek yuvasına döndü!

Van’da sorunlar bitmek bilmiyor. Bir taraftan AKSA ve VEDAŞ  ekipleri tarafından yollar kazılıp işlem yapıldıktan sonra trafiğin yoğun olduğu bölgelerde tadilat yapılmadığı için araç sürücüleri isyan etti.

Yıllardır kentte aynı sorunlar sürerken yetkililerin koordineli çalışmaması ve köstebek yuvasına dönen yolların yama yapılmaması vatandaşların da tepkisine neden  oldu. Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Vali Mithat Bey Mahallesinde de yaz mevsiminin başlarında başlayan doğalgaz ve internet çalışmalarından sonra yolların kendi kaderine terk edilmesi vatandaşları ve sürücüleri çileden çıkardı.

"Kış gelmeden onarmasını bekliyoruz"

Konuya ilişkin konuşan mahalle sakinleri,

Van İl Müftüsü yanıtladı: Borsa caiz mi? Borsadan hisse almak helal mi? Van İl Müftüsü yanıtladı: Borsa caiz mi? Borsadan hisse almak helal mi?

"Van’da yıllardır yollar bu şekilde bırakılıyor. Doğalgaz, su ve elektrik için kazılan yollar tekrar onarılmıyor bu nedenle yollarımız köstebek yuvasına döndü. Bir taraftan araçlarımız zarar görüyor, diğer taraftan yollar tozla doluyor ve vatandaşlar şikayet ediyor. Yollar köstebek yuvasına dönüyor ama yetkililer yeni asfalt yapmayı bırakın yama bile yapmıyor, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Yetkililerin yollarımızı bir an önce kış gelmeden onarmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: van65haber