Yurt içi ve yurtdışında fakir, yetim ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Umut Kervanı, Ramazan Bayramı öncesinde Van'da yüzlerce çocuk giyindirdi.Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (6)

Çaldıran'da muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim programı Çaldıran'da muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim programı

Her yıl olduğu gibi bu bayramda da minik yürekleri sevindirmeyi unutmayan Van Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi çocukları aileleriyle birlikte mağazaya götürerek diledikleri kıyafet ve ayakkabıları almanın mutluluğunu yaşattı.Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (5)

Yardım faaliyetlerinin Ramazan ayı boyunca devam ettiğini anımsatan Van Umut Kervanı Derneği Sekreteri Cüneyt Adar, yüzlerce çocuğa bayramlık elbise ve ayakkabı verildiğini belirtti.Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (8)

ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

Adar, "Van Umut Kervanı olarak Ramazan ayı boyunca ailelerimize iftarlık, sahurluk, kırmızı et ve nakdi yardımlarda bulunduk. Bayram arifesinde de çocuklarımıza giyim yardımında bulunduk. Kendilerini mağazaya getirerek giyindirdik. Allahu Teala hayırseverlerden razı olsun. Hayır sahipleri gelip bu çocukların sevincini paylaşsınlar. Nasıl bir bayram yaşadıklarını görsünler. Kendi elleriyle 1-2 çocuğu giydirip duaları birebir alsınlar. Katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Katkıların devamını bekliyoruz. Katkıda bulunurlarsa daha fazla çocuğu giydiririz inşallah." şeklinde konuştu.Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (1)Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (4)Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (3)Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (2)Van Umut Kervanı Bayram Hediyesi (7)

Kaynak: Vanolay - Suat Tink