Haber Merkezi

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıkları tamamlandı.

Kentte gelecek öğrencilere sıcak bir ortam sunacak, barınma ihtiyacının yanında sportif ve kültürel etkinliklerin yapılacağı alanlar oluşturuldu.

İran’dan büyük bir heyet Van’a geliyor İran’dan büyük bir heyet Van’a geliyor

Öğrencilerin en iyi şekilde faydalanabilmesi için gerekli hazırlıkların tamamlandığını belirten Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy,  “Yurtlarımızın tamamı her an kullanılabilecek vaziyette tutuluyor. Öğrencilerimizin tatilde oldukları dönemde nöbetçi kız-erkek yurtlarımız olduğundan sürekli gençlerimiz yurtlardan faydalanabiliyorlar. Yaz tatili döneminde yine bakanlığımız projelerinden olan ‘seyahat sever’ kapsamında da yine gençlerimizi bu yurtlarımızda misafir ettik. Yeni dönem için de hazırlıklarımızı tamamladık. Gençlerimizi ikinci evleri olan yurtlarımıza bekliyoruz” dedi.

“YENİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLDİ”

Yurtların öğrencilere hizmet vermek için hazır konumda tutulduğunu vurgulayan Özsoy, “Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması dışında bu yıl gençlerimizin spor yapabilmeleri, kültürel etkinliklerde aktif yer almalarını sağlayacak projeler hayata geçirildi. Kampüs yerleşkesinde bulunan yurtlarımızda Gençlik Merkezleri, Has Odalar, Eğitim Sınıfları, halı saha, Basketbol ve Voleybol Sahaları yapılarak gençlerimizin kullanımına sunuldu” şeklinde konuştu.

“SPOR ALANLARI GENÇLERİN HİZMETİNDE OLACAK”

İl Müdürlüğüne bağlı Süleyman Şah Yurdunda gençleri spor etkinliklerinin beklediğini aktaran Özsoy şunları söyledi: “Tuşba ilçemiz Bardakçı mahallesinde yeni bir nizami futbol ölçülerine sahip futbol sahası inşa ettik. Bu sahamız 7/24 yurdumuzda barınan gençlerimizin hizmetinde olacak. Aynı zamanda Masa Tenisi, Fitness ve Satranç salonlarımızla da öğrencilerimizin yoğun ders programlarından fazla kalan zamanlarını spora ayırmaları için çalışmalarımızı tamamladık. Tüm bu çalışmalar doğrultusunda büyük özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”