Van’ın Çatak ilçesinde bulunan saklı cennet Arkanis Şelalesi, yağışlar sonrası gür bir şekilde akmaya başladı. Şelaleyi görmek isteyen ziyaretçiler, hem anın keyfini çıkardı hem de anı fotoğraflayarak güzel vakit geçirdi. Arkanis Şelalesi (1)

Çatak Belediye Başkanı Eraslan, mazbatasını aldı Çatak Belediye Başkanı Eraslan, mazbatasını aldı

İlçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki şelale, görenleri adeta büyülüyor. Arkanis Şelalesi (2)
Buz gibi suyu ve etrafındaki yeşilliklerle cennetten bir köşe gibi duran Arkanis Şelalesi’ni ziyaret eden Servet Tink, "Van çok güzel bir memleket. Her köşesinde ayrı bir doğal güzellik ve daha keşfetmediğimiz onlarca yer var. Kanispi Şelalesi gibi bu şelaleyi de gerekli tanıtımları yaparak turizme kazandırabiliriz. Bu cennete sahip çıkarsak memleketimiz daha iyi noktalara gelir. Başta ziyaretçilerin çevreye zarar vermeden buraya gelmeleri ve Van Kültür Turizm il müdürlükleri, Belediyeler ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın da sahip çıkmaları gerekiyor." dedi.Arkanis Şelalesi (5)

Gözlerden ırak olduğunda insana huzur verdiğini söyleyen Muhammet Kayi ise “Henüz bilinmeyen bir yer burası. Sadece suyun sesi ve kuş sesleri var. Buraya gelince huzur buluyorum. Herkesin gelip görmesi gerek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Arkanis Şelalesi (4)

Kaynak: Vanolay - Suat Tink