Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarına 1 puan alarak başladı Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarına 1 puan alarak başladı

Suat Tink - Vanolay

3-9 Eylül “Halk Sağlığı Haftası” etkinlikleri kapsamında Van İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca farkındalık turu düzenlendi. Onlarca bisikletli sağlıklı bir hayat için pedal çevirdi.

Van Bisiklet Severler Kulübü ve Van Pedalşör Bisiklet Kulübü üyelerinin desteğiyle Bir Adım Bir Hayat” sloganıyla düzenlenen bisiklet turu renkli anlara sahne oldu. İpek Yolu Caddesi'nde start alan bisiklet turu, tarihi Van Kalesi’nde bitti.

Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, 3-9 Eylül tarihleri arasında Halk Sağlığı Haftası'na dikkat çekmek gayesiyle çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Ekiplerin bu hafta boyunca koruyucu sağlık hizmetleri konusunda vatandaşı bilgilendirdiğini ifade eden İl Müdürü Tosun, “Özelikle son yıllarda ülkemizde obezite rahatsızlığına dikkat çekmek için bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu çerçevede boy, kilo ve tansiyon ölçümleri yapılmaktadır. Bizler de bugün Van’daki bisiklet sürücüleriyle beraber harekete geçerek, bir bisiklet turu düzenledik. Bu etkinlikteki gayemiz ise farkındalık oluşturmaktır” dedi.

Bu tür etkinliklerin artırılmasını isteyen bisikletliler ise Van’da kayıtlı 7 bin bisikletlinin de benzeri çalışmalara katılarak destek vermelerini istedi.

Etkinliğe: İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Tosun, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ile Van Bisikletseverler Derneği ve Van Pedalşör Bisiklet Kulübüne gönüllü çok sayıda bisikletli katıldı.