Siyonist işgal çetesinin soykırım yaptığı Gazze'ye destek olmak amacıyla kumbarasındaki paraları bağışlayan minik Erva takdir topladı. Gazze'ye bağış başlıklı haberleri gören Erva Betül Vatan, kumbarasında biriktirdiği parasını Gazze'deki kardeşlerine ulaştırmak istedi.

Van’dan Çağrı: “Gazze ölüyor, duvarlar yıkılsın, kapılar açılsın” Van’dan Çağrı: “Gazze ölüyor, duvarlar yıkılsın, kapılar açılsın”

Van Umut Kervanı Derneği’ne gelen Vatan, kumbarasında bulunan parasını bağışladı.

Türkiye’de Umut Kervanı ve Yetimler Vakfının da aralarında bulunduğu birçok yardım kuruluşunun, Gazze’ye yardım ulaştırabilmek için başlattıkları yardım kampanyaları sürüyor.

Büyüklerin yanı sıra özellikle minik çocukların Gazze’deki Müslümanlara yardım ulaştırabilmek için kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları bağışlamaları hem takdir topluyor hem de duygulandırıyor.

Gazze duyarlılığının çocuklarda da oluşmaya başladığını belirten Van Umut Kervanı Sekreteri Cüneyt Adar, “Çocuklarımızın Filistin'e olan bağlılıkları gün be gün artıyor. Erva Betül kardeşimiz de kumbarasında biriktirdiği parayı Umut Kervanı aracılığıyla Gazze'ye bağışladı.” dedi.

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek