Van Erdemli Nesil Gençlik Kulübü öncülüğünde ortaokul öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu "Gençler Filistin'i Konuşuyor" programıyla Filistin’de yaşananlara dikkat çekildi.

Vanlı öğrenciler Ahlat'I gezdi Vanlı öğrenciler Ahlat'I gezdi

Siyonist israil’in dünyanın gözü önünde 7 aydır sürdürdüğü soykırım devam ediyor. Dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Van’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle bu soykırım lanetleniyor.

Genç nesilde Filistin bilinci oluşması amacıyla İpekyolu Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi.Filistin TiyatroFilistin konulu tiyatro, sinevizyon, şiir ve marşların yer aldığı programda ayrıca kitap ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.Van Filistin Tiyatrosu (1)

Öğretmenler, psikolojik rehber danışmanlar ve eğitimciler gözetiminde haftalardır çalışan öğrenciler, Filistin marş ve şiirlerini seslendirerek tiyatro ve dabke dansı gösterisi yaptı. Seslendirilen şiir ve marşlar büyük beğeni alırken Müslüman âleminin Filistin için yapması gerekenleri anlatan tiyatro gösterimi ise takdir topladı.Van Filistin Tiyatrosu (3)

Program ödüllü bilgi yarışmasıyla sona erdi.   

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek