Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada 04 Nisan Perşembe günü (Yarın)  Van’ın merkez ilçeleri de dahil olmak üzere 9 ilçelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.
VAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN YAPILACAĞI YER VE SAATLER...
 VAN –TUŞBA
Tuşba ’da 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Adıgüzel, Ermişler, Atmaca, Akçift, Esenpınar, Otluca, Aşıt, Koçköy, Sağlamtaş, Tevekli, Yemlice, Alaköy, Yeşilsu, Akçaören,Çakırbey,Çolpan,Tabanlı, Ayanıs, Dilimli, Gülsünler, Yumrutepe, Değirmenözü, Kolsatan, Özyurt, Pirgarip, Dağönü, Güvençli, Halkalı, Kasımoğlu, Yaylıyaka,Yeniköşk, Bağdaşan, Ocaklı, Özkaynak, Ağartı, Göllü, Meydancık, Şahgeldi, Karaağaç Kumluca, Derebey, Mollakasım, Gedikbulak,Hıdırköy,Satıbey Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
EDREMİT
Edremit’te 10.00 – 12.00 saatleri arasında; Ayazpınar,Şabaniye,Kurubaş,Doğanlar,Yeni,Elmalık,Bakacık,Kavurma Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Fotoğrafçılık öğrencileri Akdamar Adası'nı görüntüledi Fotoğrafçılık öğrencileri Akdamar Adası'nı görüntüledi

Edremit’te 12.00 – 14.00 saatleri arasında; Kurubaş, Fırat Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Edremit’te 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gölkaşı,Köklü,Kıyıcak,Çayırbaşı Mahallerinde Planlı Bakım Ve Onarm Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
ÇALDIRAN
Çaldıran’da  13.00 – 17.00 saatleri arasında; Çayırköy,Kılavuz,Direkli,Gülyolu,Yeniyaka,Yukarıgülderen,Kurtoğlan,Yağıbasan,Yücelen,Akbaşak,Aşağıçanak,Yavuz Selim,Alikelle,Aşağıgülderen,Aşağıdikme,Başeğmez,Kaşım,Kuskunkıran,Demircik,Kışla,Serpmetaş,Yaykılıçyukarıkuyucak,Zülfibulak,Aşağımutlu,Kalkandelen,Evciler,Kilimli,Sarıharman,Yuvacık,Beydoğan,Salahane,Toprakseven,Buğulukaynak,Fatihsultanmehmet,İncealan,Burçakalan,Koçovası,Cumhuriyet,Hanköy,Osmanlı,Temrenli,Yukarıçanak,Yukarımutlu,Sarıçimen,Yassıtepe,Yukarısağmallı,Hangediği,Soğuksu,Tekindere,İsmailbaba,Karadulda,Yukarıyanıktaş,Aşağıkuyucak,Beyazıt,Çubuklu,Erginler,Sungur,Altıyol,Aşağıyanıktaş,Doyumalan,Recep Tayyip Erdoğan,Sellik,Umuttepe,Avcıbaşı,Bezirhane,Güngören,Yukarıdikme,Alakaya,Ayrancılar Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
MURADİYE
Muradiye’de  13.00 – 17.00 saatleri arasında; Çakmak Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
SARAY
Saray’da  13.00 – 17.00 saatleri arasında; Bakışık, Mahmudiye Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
GEVAŞ
Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gündoğan Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Atalan, Aladüz, Abalı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Atalan Ve Selimiye Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gevaş Merkez Tamamı Ve Buna Bağlı Selimiye, Şaligöl, Hakanlar Textil, Bahçelievler, Ronıs Tekstil, Orta , Okyanos Ayakabı Fabrikası, Elmalı, Pınarbaşı, Karşıyaka, Jandarma Karakolu Ve Hişet Mahallerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Kızıltaş Ve Gündoğan Mahallerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
GÜRPINAR
Gürpınar’da 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gurpınar,Hacıköy,Oğuldamı,Savacık,Işıkpınar,Güleçler,Bozyiğit,Hamurkesen,Sapakonak,Arındı,Dikbıyık,Günbaşı,Üçdoğan,Cumhuriyet,Gölardı,Kapçık,Murataldı,Topyıldız,Beşbudak,Çepkenli,Tepegören,Yaramış,Yoldüştü,Geçerli,Ortaköy,Özlüce,Taşlıyazı,Yatağan,Değirmendüzü,Kalkanlı,Karakoç,Kılıçtutan,Çörekli,Erkaldı,Kuşdağı,Parmakkapı,Sıcaksu,Topçudeğirmeni,Yedisalkım,Doluçıkın,Hoşap,Öveçli,Yurtbaşı,Bölmeçalı,Bükeç,Yolaşan,Koçgüden,Taşdöndüren,Tutmaç,Bağrıyanık,Geziyurt,Tutak,Dağseven,Kırkgeçit,Ongun,Sütlüce,Mollahüseyin,Sevindik,Akdoğu,Alnıak,Çatakdibi,Cevizalan,Dolaylı,Giyimli,Yalınca,Örmeli,Üçgen,Uzungedik,Edremıt:[Gölkaşı,Köklü,Kıyıcak,Çayırbaşıgevas [Kızıltaş,Gündoğanmahallelerigurpınar:Çakınlı,Parmakkapı,Çavuştepe,Yukarıkaymaz,Değirmendüzü,Ortaköy,Yatağan,Akpınar,Otbiçer,Sakalar,Akbulut,Hoşap,Koyunyatağı,Aşağıkaymaz,Cumhuriyet Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gürpınar’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Taşkonak,Köprüler Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gürpınar’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Çakınlı,Parmakkapı, Çavuştepe,Yukarıkaymaz ,Değirmendüzü,Ortaköy, Yatağan,Akpınar,Otbiçer, Sakalar,Akbulut,Hoşap, Koyunyatağı,Aşağıkaymaz, Cumhuriyet Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

ÖZALP
Özalp’da 13.00 – 17.00 saatleri arasında Damlacık,Yukarıyorganlı,Oymaklı,Yavuzlar,Çavuşlar,Yarımkaya,Aşağıbalçıklı,Mehmetalan,Aşağıakçagül,Dönerdere,Eğribelen,Sugeçer,Yukarıbalçıklı,Yumruklu,Bodurağaç,Çırakköy,Dorutay,Hacıali,Yukarıtulgalı,Aksorguç,Aşağıkoçkıran,Seydibey,Aşağıtulgalı,Günyüzlü,Aşağıyorganlı,Çubuklu,Sağmalı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
ERCİŞ
Erciş’te 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Çelebibağı Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Çelebibağı Mahallesi, Dere Mevkii, Sondurak Mevkii, Avamaz Mevkii, Mağara Konutları, Kotaltı Evleri Ve Buna Bağlı Sokaklarda Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Çelebibağı Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Görüşlü, Örene, Çelebibağı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik