Van TV'de yayınlanan Özel Konuk programına konuk olan Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak,  kulübün mevcut borcunu açıkladı.  Bugün gerçekleşecek Vanspor Kongresi öncesi açıklanan borç dudak uçuklattı.

Vanspor'un yeni yönetimi belli oldu: İşte tam liste... Vanspor'un yeni yönetimi belli oldu: İşte tam liste...

İŞE VANSPOR’UN BORCU…

Vanspor’un mevcut borcuna ilişkin konuşan Kıyak, “Kulübün resmi olarak devraldığımızda 17 milyon borçla devir aldık. 17 milyon resmi Bununla birlikte, kalan gayri resmi borcunun 27 milyon TL olduğunu öğrendim. Yeni yönetim, şampiyonluk odaklı bir anlayışla hareket etmiş ve iki senedir başarılı bir performans sergilemiş. Ancak, önceki yönetimin borçları ve o dönemki ekonomik koşullar göz önüne alındığında, kulübün finansal durumu oldukça zorlu görünüyor. Kongre gününde mali verilerin, bütçenin ve borçların ibra edilecek. Bununla birlikte, kesinlikle doğru ve güvenilir bilgilere dayanarak hareket etmemiz gerektiğini vurgulamak önemlidir. Cuma günü yapılacak olan kongrede, kulübün finansal durumunun şeffaf bir şekilde ortaya konması ve gerekli kararların alınması gerekmektedir. Resmi olarak kulübü 17 milyon, 10 milyon ise gayri resmi borç yani 27 milyon TL ile devraldım. 2 Senede playoff şampiyonluk yaşatmış bir başkan ve yönetimiz. Futbolcuya 22 Milyon, 4 milyon da piyasaya borcumuz var. 14 milyona yakın SSK borcu, 1 milyon 300 bin vergi borcu yani toplamda 40 milyon borcu var” ifadelerini kullandı.

 “DEVRETMEYE HAZIRIZ“

Kulüp Başkanlığını daha iyi isimler gelirse devredebileceğini de aktaran Kıyak, “Şu anda, kulübümüzde başkan adaylığı için resmi bir başvuru olmadığını açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Kulübümüzün yönetimine aday olmak isteyen hiçbir hemşerimiz resmi olarak bize başvuruda bulunmamıştır. Sadece sosyal medyada aday olduklarını görüyoruz, ancak bu, resmi bir başvuruya dönüşmemiştir. Kulübümüzün mevcut yönetimi ve başkanı var. Aday olmak isteyenler için belirlenmiş prosedürler ve gereklilikler mevcuttur ve bunları yerine getirmeye hazırız. Ancak, resmi bir başvuru olmadığı için şu an itibariyle hiçbir adayımız bulunmamaktadır. Aday olmak isteyen herhangi bir kişi, gereken prosedürleri tamamladıktan sonra kulübe üye yapılabilir. Başvuru yapmayan hiçbir adayımız bulunmamaktadır. Sadece sosyal medyada aday olduklarını belirten kişilerle iletişime geçtik ve gerekli görüşmeleri yaptık. Bunların arasında sağlıkçılar da var. Yarın bir araya gelerek karar vereceğiz. Eğer adaylarımızdan biri, kulübümüze faydalı olabilecek bir bütçe ve yönetimle gelirse, görevi devretmeye hazırız.” Dedi.

“SAĞDA SOLDA KONUŞULANLARA İTİBAR ETMEYİN”

Vanspor’u asla sahipsiz bırakmayacaklarını ifade eden Kıyak, “Vanspor Kulüp Başkanı olarak taraftarlara çağrı kardeşiniz ve yol arkadaşları dün nasıl Vanspor’u sahipsiz bırakmadıysa yarında Vanspor’u sahipsiz bırakmayacak. Basında sağda solda kahvede konuşulanlara itibar etmeyin. Ferhat kıyak dün nasıl olduysa yarında olacaktır. Takım 2 sene önceki Vanspor değil Vanspor’un üzerinde de kimsenin rant elde etmesine siyaset ve reklam yapmasına müsaade etmeyiz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: van65haber