İşgalcilerden Cibaliye kampına saldırı: Çok sayıda şehit var! İşgalcilerden Cibaliye kampına saldırı: Çok sayıda şehit var!

Yemen'deki Ensarullah'ın Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Yahya Seri, Filistin halkına destek ve Yemen'e yönelik ABD-İngiliz saldırganlığına yanıt olarak son 72 saatte 5 operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

Seri, bu operasyonlar kapsamında  Kızıldeniz'de Hope Island isimli İngiliz gemisine (Umut Adası) çok sayıda uygun deniz füzesi ile hedef aldıklarını ve isabet elde ettiklerini kaydetti.

Ayrıca işgal altındaki Filistin limanlarına giden, ilki Hint Okyanusu'nda (MSC GRACE F) ve diğeri de Arap Denizi'nde (MSC GINA) olmak üzere iki işgal rejimi gemisine yönelik bir hedefleme operasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Seri, çok sayıda balistik ve kanatlı füzeyle gerçekleştirilen harekatın, amacına başarıyla ulaştığını vurguladı.

Seri, öte yandan Kızıldeniz'de ABD firkateynlerine yönelik gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonda çok sayıda insansız hava aracının kullanıldığı ve amaca ulaşıldığını bildirdi.

Seri,  ateşkes sağlanana ve Gazze'deki kuşatma kaldırılıncaya kadar işgalci rejim bağlantılı gemilere yönelik operasyonlarına devam edeceklerini vurguladı.  (İLKHA)

Kaynak: İLKHA