Kurban bayramı süresince Afganistan'daki yoksul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak, onlara kurban etini ulaştıran Yetimler Vakfı, bayramda yetimlerin sofrasına et ulaştırdı.

Bu kapsamlı yardım organizasyonu, özellikle zor şartlarda yaşayan yetim çocuklara ve ailelerine bayram sevincini yaşattı. Kurban bayramı boyunca titizlikle yürütülen çalışmalar sayesinde, hayvanlar hijyenik koşullarda kesilerek etler özenle paketlendi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yetimler Vakfı gönüllüsü Mustafa Börü, Yetimler Vakfı olarak bu yıl Afganistan'da binlerce ihtiyaç sahibi ve yetimin sofrasına kurban etini ulaştırmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını söyledi.

ABD Başkanı Biden, adaylıktan çekildi! ABD Başkanı Biden, adaylıktan çekildi!

Börü, "2024 kurban organizasyonu kapsamında Yetimler Vakfı olarak Afganistan'dayız. Afganistan'ı özellikle tercih ettik. Çünkü Afganistan; mazlum, yetim ve biçare insanlarla dolu. Amerika'nın zulmü altında inleyen mazlumların bir sürü yetimleri vardır. Bunları gözetleme adına Yetimler Vakfı'nın vekaletlerini alıp geldik. Yüzlerce hayvan kestik, binlerce paketlemeler yapılıyor. Bunu tespit edilen ailelere ulaştıracağız. Bağışta bulunanların kurbanını Rabbim kabul etsin inşallah." dedi.
https://ilkha.com/dunya/yetimler-vakfi-afganistanda-binlerce-kisiye-kurban-etini-ulastirdi-400094

Kaynak: İLKHA