Dergide; Elle tutulmaz gözle görülmez nimet, yarıncılar helak oldu, planlanmayan hakikat, evvel zaman ahir zaman, mahremiyetin psikolojisi, teslimiyet ruhu ve 6-8 Ekim dolayısıyla adı Yasin gibi konulara yer verildi.

Bakan, öğrenciler için ücretsiz internet tarihini açıkladı Bakan, öğrenciler için ücretsiz internet tarihini açıkladı

Derginin başyazısında; Değerli Okurlar! Tasarrufunda son derece cömert olduğumuz ve kıymet konusunda değer vermediğimiz zaman mefhumu, en çok yanıldığımız noktalardan biridir. Buz gibi eriyip giden bu süreci değerlendirmeden harcamanın pişmanlığı, yılları alsa da tecrübenin gölgesinden çok azımız faydalanmıştır. Kazananlar da onlardır.

Planlanan, uygulanan ve kontrol altına alınan her girişim gibi zaman da planlanan, uygulanan ve kontrol altına alınan bir “yönetime” muhtaçtır. Öyleyse zamanı yöneten, onu kontrolde tutandır; yönetemeyen ise rüzgârın önündeki yaprak misali iradesizdir, zarardadır.

Zaman hırsızlığı, çağın hastalığı olmuş durumdadır. Doğru kullanıldığı sürece yeterli olan zaman, yanlış yönetimlerin kurbanı olduğunda sahibine uzanan telafisi imkânsız hasarlar bırakır. Zaman kontrolü ve yönetimi nasıl olmalı idrakinde olmayanlara bu sayımızda 'Zaman ve Yönetimi' konusunu aylık dosya konumuz olarak ele aldık. Yazarlarımızın kalemleri bu konuya vurgu yaparken farklı farklı düşünceler karaladı sayfalarımızı. Kültür, edebiyat ve sanata dair birçok yazılardan tutun da el emeği göz nuru olan köşelerimize ve yöresel yemeklere dek farklı farklı tatların işlendiği dergimiz Nisanur, okuyucularımızla aramızda gönül köprüsü olmaya devam ediyor. Varlıkları ve çalışmalarıyla farkındalık oluşturan tüm Nisanur sevdalılarını selamların en güzeliyle selamlıyoruz." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)