Yemen'deki Ensarullah Hareketi'nin lideri Abdülmelik El Husi Arap ve İslam dünyasına Gazze'deki saldırıların sona ermesi için harekete geçme çağrısı yaptı.

Gazete Manşetleri-19 Nisan 2024 Gazete Manşetleri-19 Nisan 2024

Abdülmelik El Husi'nin açıklamaları şu şekilde;

''Şu anda Kızıldeniz ve Bab el-Mendeb'de yürütülen operasyonlar, Filistin halkını ve Gazze'yi desteklemek içindir.  Düşmanların mevcut planları Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlıyor.

Düşmanlar, Amerikan ve İsrail gemilerini korumak için Yemen yönetiminde ajanlar bulundurmak istiyor.

İsrail düşman gemilerinin Kızıldeniz'den geçişini ve geçişini tamamen engelleyerek önemli bir zafer elde ettik. Amerika ve İngiltere'nin ülkemize yönelik saldırganlığına rağmen İsrail gemilerinin geçişini engelleme sürecini sürdürdük.

Gazze'ye yönelik saldırının 130'uncu gününde, eylemlerimiz tırmanmaya doğru gidiyor ve  pozisyonumuzu sürdürdüğümüzü teyit ediyoruz.

Amerika, İsrail düşmanının tüm suçlarının  ortağıdır.

  Gazze konusunda Arap Birliği nerede?

İsrailli düşmanın Gazze'de yaptığı soykırım ve benzeri görülmemiş kapsamlı bir yıkımdır.Arap ve İslam ülkeleri, Gazze'deki savaşın sona ermesi için baskı yapmak üzere ciddi ve etkili adımlar atmalıdır.

  İsrail  çok sayıda suç işledi ve fiili bir başarı elde edemedi.

Kuşatma ve saldırganlık devam ettiği, Gazze halkına ilaç ve gıda ulaştırılması engellendiği sürece ülkemiz Filistin halkına yönelik destek operasyonlarına devam edecektir.''

Kaynak: Doğruhaber