31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Van Teşkilatlarında istifa depremi yaşanıyor. İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklayan AK Parti'de adayları beğenmeyen üyeler istifa ederek başka bir partiye geçti.

GEVAŞ'TA 2 İSTİFA BİRDEN 

Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem ve eski Belediye Başkanı Nazmi Sezer AK Parti üyeliğinden istifa edip Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.

AK Parti Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem ve eski Belediye Başkanı Nazmi Sezer AK Parti üyeliğinden istifa edip Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Naif Şabu tarafından Bedirhan Erdem ve Nazmi Sezer’e düzenlenen programla parti rozeti takıldı.

Norduz yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı Norduz yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı

"AK PARTİ'DE MİLLİ GÖRÜŞ RUHU KAYBOLDU"

AK Parti'den istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne katılan Bedirhan Erdem, AK Parti'de Milli Görüş ruhunun kaybolduğunu belirterek, parti değişikliğini açıkladı. Erdem, "Hepimiz daha önce Milli Görüş ruhuyla bu davaya başvurduk. Ama gel gör ki zamanla artık eksen kaymasını ya da gün sarhoşluğunu yaşadık" ifadelerini kullandı. Erdem, AK Parti'nin kitleye hitap etmekten uzaklaştığını ve sadece üst sınıf insanların sözünü geçirdiği bir yapıya dönüştüğünü savundu. Sokaktaki insanın, fakirin, garibin ve gurebanın sorunlarının görmezlikten gelindiği bir sürece girildiğini dile getiren Erdem, 2019 yılında belediye başkanlığı aday adayı olduğunu ancak bu göreve layık görülmediğini söyledi.

“PARTİ İÇİNDE ÇIKAR ODAKLI YAKLAŞIMLAR VAR”

AK Parti’ye sadık insanların ötekileştirildiğini belirten Erdem, “2019 yılında belediye başkan adayı olma şansımız olmadı. Başka bir arkadaşımız bu göreve layık görüldü. Belediyecilik deneyimi, AK Parti'nin hizmet anlayışını ve Milli Görüş ideallerini yansıtıyordu. Ancak zamanla, parti içindeki değişimler ve çıkar odaklı yaklaşımlar, hizmet anlayışının değiştiğini gösterdi. Seçmenin teveccühünden uzaklaşan, çıkar odaklı bir yönetim anlayışı ortaya çıktı. Memleketine hizmet etmeye adanmış, AK Parti'ye sadık insanlar, parti içinde ötekileştirildi. Koltuklar için parti içinde yaşanan ayrımcılık ve değişimler, parti içinde rahatsızlık yarattı. Gerçekten adaletli bir hizmet anlayışına dönüş için, partinin özüne, Milli Görüş ideallerine dönme zamanı geldi. Herkesin eşit şekilde hizmet alması, belediyelerin gerçek amacı olmalıdır. Bu nedenle, partimize ve Milli Görüş'e sadık kalıp, memleketimize adil bir şekilde hizmet etmeyi amaçlıyoruz.” Dedi.

ÇALDIRAN BELEDİYE BAŞKANI ENSARİ DE İSTİFA ETTİ 

AK Parti Çaldıran İlçe Belediye Başkanı Şefik Ensari de 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmediği için istifa ederek Yeniden Refah Partisine geçti. Ensari, Yeniden Refah Partisinden aday olacak.

Kaynak: Van65haber