Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir AVM'nin önünde açılan kermes ve fotoğraf sergisine halk yoğun teveccüh gösterdi. 
Evlerde pişirilen yemek ve yapılan tatlılar, kermeste satışa sunulurken, Gazze'de gerçekleştirilen soykırımı gösteren fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü. 
3 gün boyunca devam edecek kermesle ilgili açıklamada bulunan İHH Bitlis Şube Başkanı Muzaffer Taşcan, kermeste elde edilecek gelirin tamamının Gazze'ye gönderileceğini söyledi.

Ağrı’da öğrenciler kadim şairlerden ilham alacak Ağrı’da öğrenciler kadim şairlerden ilham alacak


Taşcan, "Malumunu 23 gündür işgalciler tarafından Gazze ablukaya alınmış. Orada bulunan kardeşlerimiz yoğun bombardıman altındadırlar. Gazze'de soykırım ve katliam yaşanıyor. Hastaneler, sivil yaşam alanları, evler, parklar, Pazar yerleri bombalanıyor. Binler çocuk, kadın, yaşlı hunharca katledildi. En temel ihtiyaçların bile Gazze2ye girişine izin verilmiyor. Bizlerde o kardeşlerimize destek olmak amacıyla kermes düzenledik. Halkımızın yoğun teveccühü var. 3 gün boyunca kermesimiz ve fotoğraf sergimiz açık olacak. Tüm Bitlis halkını kermesimize fotoğraf sergisine davet ediyorum." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi