Kış mevsimi şartlarının ağırlaştığı Doğu Anadolu Bölgesi illerinden Ağrı'da sıcaklık sıfırın altında gece eksi 23 derece olarak ölçüldü.

Dondurucu soğukların etkili olduğu buz sarkıtları 2 metreyi aştı.

Ağrı'da dondurucu soğuklar nedeni ile bazı araçlar dondu. Donan aracını çalıştırmak için uğraşan Cesim Bozkurt, havanın soğuk olması nedeni ile aracının donduğunu ve takviye yaparak çalıştırmaya gayret gösterdiğini belirtti.


Bazı vatandaşlar aracını soğuktan korumak için battaniye ve naylon ile örttü.

HÜDA PAR Bitlis Belediye Başkan adayı Karakaya'nın esnaf ziyareti devam ediyor HÜDA PAR Bitlis Belediye Başkan adayı Karakaya'nın esnaf ziyareti devam ediyor

Çatılardaki buz sarkıtları 1 metreyi aştı.

Buz tutan yollarda araçlar zaman zaman ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.

Ağrı merkez Fatih Mahallesinde bulunan mezarlıktaki su deposundan damlayan sulardan dolayı buz sarkıtları 2 metreyi aştı.

Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan illerinde buzlanma ile don olayının etkili olacağı, zaman zaman sis ve pus hadisesinin meydana geleceği belirtildi.

Yapılan bilgilendirmede, "Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

16. Bölge Müdürlüğü tarafından Ağrı, Kars, Iğdır illerinde en düşük hava sıcaklıkları ise şöyle, Ağrı eksi 23 derece, Kars eksi 21 derece, Iğdır'da ise eksi 4 derece olarak ölçüldü. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA