Haber Merkezi

İmar sorunu nedeniyle Edremit’in Eminpaşa Mahallesi’ndeki bazı sokaklarda yapılamayan doğalgaz hattı çalışması, Belediyenin girişimleriyle başlatıldı. Sorun çözüldü, sokaklar doğalgaza kavuştu.

İmar sıkıntıları nedeniyle mahalledeki 300 hane doğalgaz sorunu yaşıyordu. Yaşanan soruna kayıtsız kalmayan Başkan Say, gerekli çalışmaları yaparak 300 hanenin önündeki imar sorunun ortadan kaldırılması ve yıllardır kangren olan sorunun çözüme kavuşturulmasını sağladı.

Edremit'te düzenlenen “Diyarbakır - Van" fotoğraf sergisine yoğun ilgi Edremit'te düzenlenen “Diyarbakır - Van" fotoğraf sergisine yoğun ilgi

 İmar sorunlarının giderilerek yeni yolların açılması ile birlikte AKSA Doğalgaz Anonim Şirketi tarafından ise çalışmalara start verildi.

Eminpaşa Mahallesi DSİ 1 ve DSİ 2. Sokak ile Mehmet Bey Caddesi’nde başlayan doğalgaz altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Say, proje hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra muhtar Mesut Irmak ile birlikte mahalleyi dolaşan Belediye Başkanı İsmail Say, mahalle sakinleri ile sohbet ederek, mahallede gördüğü eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi.

Büyük bir sorunlarının ortadan kalkmasından duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri ise Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a teşekkür ederek, “Yıllardır bu sorunumuz bir türlü çözüme kavuşturulamıyordu. Sağolsun belediye başkanımız imarın uygulanması için yeni yollarımızı açması ile birlikte programa alınan ve doğalgaz çalışmaları başlayan sokaklarımızla artık biz de rahat bir nefes alacağız. Derdimiz ile dertlenen ve bizi büyük bir sıkıntıdan kurtaran başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Çok teşekkür ediyoruz” dediler.