Van’ın Edremit Belediyesi "Gazzeli çocukların anısı Edremit'te yaşatılacak" programı çerçevesinde Gazze'ye yönelik saldırılarda şehid olan Filistinli çocuklar için yüzlerce fidan dikti.

Fidan dikim programına; Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Kenan Öndil, çok sayıda kadın ve çocuk katıldı.

“ŞEHİT OLAN ÇOCUKLARIN İSİMLERİ BURADA YAŞAYACAK”

Fidan dikim etkinliğinde konuşan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, İsrail'in saldırıları sonucu şehit olan Filistinli çocukların anısına ağaç diktiklerini belirtti.

Hem Milli Ağaçlandırma Günü'nü kutlamak hem de Gazze şehitlerini anmak için bir program düzenlediklerini ifade eden Başkan Say, "Gazzeli çocukların isimlerini Edremit'te yaşatmak anlamında alana gelen yüzlerce çocuk burada fidan dikiyor. Bu fidanlar büyüyecek ve o şehit olan çocukların isimleri burada yaşayacak. Alanda yaklaşık 7 bin ağacımız var. 300 dekarlık alana çeşitli etaplarda dikilen fidanlar, inşallah önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde bölgenin nefes alacağı bir alan olacak. Davetimizi kırmayıp gelen herkese teşekkür ederim. Umarım bu zulüm bir an önce biter ve herkes insani yaşam koşulları içerisinde yaşamına devam eder" dedi.

Van Kalesi'nin yeni hali büyük beğeni aldı Van Kalesi'nin yeni hali büyük beğeni aldı

Gazze'deki şehit olan çocuklar için fidan diken çocuklar ise bir an önce saldırıların son bulmasını ve tıpkı diktikleri ağaçlar gibi Gazzeli çocukların yaşaması gerektiğini söylediler.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink